Ankete Göre Hindistanlıların Birçoğu Düzenleyici Netlikten Sonra Kripto Paralara Yatırım Yapacak

Ankete Göre Hindistanlıların Birçoğu Düzenleyici Netlikten Sonra Kripto Paralara Yatırım Yapacak

Ulusal Hint gazetesi Times of India ve ticari hizmetler şirketi Deloitte tarafından yapılan bir anket, düzenlemelerin Hintlilerin kripto kararlarını nasıl etkilediğini ortaya koyuyor.

Hindistan yükseliş mi hissediyor?

Her şeyden önce, 1.800 katılımcının yaklaşık %55.2‘si kriptoya yatırım yapmaya devam etmeyi planlıyor, %26.8’i ise daha fazla düzenleyici netlik olması durumunda onlara katılmayı düşünüyor.

Ankete katılanların %77,4‘ü kripto yatırımlarının menkul kıymet alım satımları veya yatırımlar gibi vergilendirilmesini istediğini belirtti.

Ancak kesinlikle yükseliş işareti gibi görünen şey, ankete katılanların %10‘dan azının kripto yasağı istemesi denilebilir. Katılımcıların yaklaşık %62‘si daha net yönergeler için çağrıda bulunurken, yaklaşık %30‘u kriptonun popülerliğinin artmasını istiyor.

Bununla birlikte, çoğu yatırımcı kripto için geçerli olan vergi kurallarının farkında değil. Kripto ve blok zinciri proje gözlemcisi CREBACO’nun kurucusu Sidharth Sogani, yakın zamanda bir kripto yasasının ortaya çıkacağını düşünmüyor.

Sogani, Hindistan Kabinesinin henüz herhangi bir tasarıyı onaylamadığını, bunun da yakında Parlamentoya bir kripto para yasasının ulaşma şansının çok az olduğu anlamına geldiğini kaydetti.

Buna rağmen Sogani, hükümetin vergilerle ilgili kafa karışıklığını giderebileceğini ve bunun kripto yatırımlarıyla ilgili talimatları içerebileceğini öne sürdü.

Sonuç olarak, Hindistan hükümeti, kripto para düzenlemeleri söz konusu olduğunda mevzuatın getirilmesi için yavaş tempolu bir yaklaşım izliyor gibi görünüyor.

Diğer taraftan, Hindistan Merkez Bankası CBDC’nin geliştirilmesinde aktif olarak yer alıyor. Aynı zamanda ihraç için güvenlik koşullarını da inceliyor.