Ankete Göre, Avustralyalılar Bu Yıl Noel İçin Kripto Para İstiyor

Ankete Göre, Avustralyalılar Bu Yıl Noel İçin Kripto Para İstiyor

Tatil sezonu hızla yaklaşırken, yaratıcı ve ilham verici hediyeler verme dürtüsü hiç olmadığı kadar güçleniyor. Ne de olsa, Noel geldiğinde insanların beklediği birkaç tipik hediye vardır.

Bu hediyeler genellikle kupalar, çoraplar, kravatlar ve hediye kartları olarak yer alıyor. Ancak kripto para birimleri insanları daha fazla heyecanlandırıyor.

Avustralyalılar Noel için kripto para istiyor

Avustralyalılar bu yıl çok neşeli ve kripto para dolu bir Noel geçirmek istiyorlar. Crypto.com, Avustralyalı tüketicilere dair bir anket raporu yayınladı. Bu bulguya göre, bölgedeki birçok kişi kriptoyu benimsiyor.

18-59 yaşları arasında 2000‘den fazla kişiyle önemli anket yapıldı. Yaklaşık %65‘i kriptonun yatırım olmaktan başka alternatif kullanımları olduğuna inanıyor. Son 12 ayda kripto kullananların %26‘sı Noel için bir kısmını vermeyi veya kriptoyla ilgili hediyeler almayı düşüneceklerini söyledi.

Bu arada, kripto hediyeleri satın almayı planlayanların yarısından fazlası (%53), kripto varlıkları satın almayı düşüneceklerini söyledi.

Bunlar esas olarak Bitcoin ve en büyük altcoin olan Ethereum’u içeriyordu. Bunun dışında, kripto temalı çoraplar veya kapüşonlular gibi kripto ürünleri ve NFT’ler, yukarıda belirtilen ankete göre etkileyici bir talep gördü.

Buna ek olarak, katılımcıların üçte birinden fazlası (%37,7) bir borsa (%37,7) veya bir uygulama (%36,2) aracılığıyla kripto para satın almayı tercih etti. 

Ek olarak, spekülasyonlar ve dolandırıcılık göz önüne alındığında, Avustralyalılar güvenlik ve maliyet bilincine sahip oldukları için bir platform seçmeden önce güvenlik hala en yüksek öncelik olmaya devam ediyor.