Ankete göre ABD’deki kripto para sahiplerinin %70’i yatırımlarını 2021’de yapmaya başladı

Ankete göre ABD’deki kripto para sahiplerinin %70’i yatırımlarını 2021’de yapmaya başladı

Yeni bir ankete göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para sahiplerinin büyük çoğunluğu ilk kripto yatırımlarını geçen yıl içinde yaptı.

Kripto borsası Huobi’nin operatörü Huobi Group tarafından hazırlanan Crypto Perception Report 2022’ye göre, ABD’deki kripto para sahiplerinin yaklaşık %70‘i 2021’de Bitcoin ( BTC ) gibi kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladı.

Şirket, kripto hakkındaki bilgileri 3.100 Amerikalı yetişkinle yaptığı ankette saptadı. Raporda, ankete katılanların %68‘inin ilk kripto maruziyetini geçen yıl içinde aldığını, diğer %21’inin ise iki yıl öncesine kadar kriptoya yatırım yapmaya başladığı bildirildi.

Ankete katılanların %12‘si ilk kripto yatırımını dört yıl içinde yaparken, %9′u dört yıldan fazla bir süre önce kriptoya yatırım yapmaya başladı.

Kaynak: Huobi

Anketin bulgularına göre, katılımcılar kriptoya çok fazla yatırım yapmadılar. Ankete katılanların %46‘sı kripto para birimlerine 1.000 dolar veya daha az yatırım yaptığını bildirdi. Diğer %25’i ise 1.000 ila 10.000 dolar arasında kripto para bulundurduklarını dile getirdi.

Araştırma ayrıca, katılımcıların %42‘sinin kriptoya yatırım yapmanın çok riskli olduğunu düşünmesiyle, kripto endüstrisinde hala çok fazla şüphecilik olduğunu öne sürdü. 

Görüşülen kişilerin %34‘ü piyasa düzenlemelerinin eksikliğinden de endişe duyarken, katılımcıların %24‘ü kriptoya yatırım yapmak için yeterli sermayeleri olmadığını belirtti.