Ankete Göre, ABD’de En Çok Duyulan Kripto Paralar Arasında DOGE, SHIB, ADA, SOL ve BTC Yer Alıyor

Ankete Göre, ABD’de En Çok Duyulan Kripto Paralar Arasında DOGE, SHIB, ADA, SOL ve BTC Yer Alıyor

Blockchain ve kripto ile ilgili önemli araştırmalar yapan Çinli kripto blog yazarı ve gazeteci Colin Wu, Huobi borsası tarafından Ocak 2022’de ABD’de kripto üzerine yürütülen bir anketin sonuçlarını paylaştı.

Huobi ABD anketinde DOGE, SHIB, BTC, NFT’ler ve Metaverse kazandı

Yaklaşık 3.150 katılımcının yer aldığı araştırmaya göre, Amerikalıların en sık duyduğu kripto para birimleri listesi, Cardano’nun yerel parası ADA, Doge ve SHIB’nin yanı sıra Bitcoin, BNB, SOL, Ethereum ve USDT’yi içeriyor.

Burada Bitcoin ilk sırada (%83,46), ikinci sırada DOGE (%54,10), ardından ETH (%39,41) geliyor. SHIB %28,31 ile dördüncü sırada yer almaktadır. Cardano’nun ADA’sı, listenin en arkasında yer alıyor.

kriptoHuobiUSsurvey00

Bunun dışında, ABD vatandaşları NFT’ler ve Metaverse hakkında DAO’dan daha fazla şey duydular. Ankete katılanların yüzde 28‘i dijital para birimlerine yatırım yaptıklarını söyledi.

Hatırlatma olarak, Çin hükümetinin Eylül ayı sonlarında kripto para birimleriyle yapılan tüm işlemleri yasa dışı ilan eden bir belge yayınlamasının ardından, birden fazla kripto borsası Çin pazarından toplu çıkışa başladı.

Bundan önce, kripto madencilerine karşı benzer eylemler yapıldı ve Çin’den Kanada, Kazakistan ve ABD gibi diğer yerlere göç etmeye başladılar. Ancak, Kazakistan’da son zamanlarda yaşanan huzursuzluk, gaz tarifelerinin artması nedeniyle, madencilerin ABD’ye veya madencilere uygun çalışma koşulları sunan diğer yerlere gitmeye karar vermelerine neden olabilir.

Ek olarak Kazakistan’da İnternet’in geçici olarak kapatılması , Bitcoin hash oranında büyük bir düşüşe neden oldu ve Bitcoin’in 46.500 dolar alanından 43.000 dolara düşmesinin nedenlerinden biriydi.