Animoca, Phantom Galaxies İle İlgili Hack Olayında Kurbanların Kayıplarını Karşılayacağını Söyledi

Animoca, Phantom Galaxies İle İlgili Hack Olayında Kurbanların Kayıplarını Karşılayacağını Söyledi

Blockchain oyun şirketi Animoca, yaklaşmakta olan yeni oyun sürümünün Discord sunucusunda meydana gelen 1,1 milyon ABD doları tutarındaki dolandırıcılığa tepki gösterdi.

Oyun yaratıcısının ana şirketi Animoca Brands, yakında piyasaya sürülecek olan Phantom Galaxies oyunu hakkında gelişmelerin tartışıldığı sohbet uygulamasının 1,1 milyon ABD doları tutarındaki hack’inin ardından, 24 Kasım’da kurbanların kayıplarını karşılayacağını ve daha fazla ayrıntının açıklanacağını duyurdu.

19 Kasım’da, bilinmeyen bilgisayar korsanları Phantom Galaxies’in resmi Discord hesabına erişim sağladı ve üyeleri gizli bir NFT basımı için ücret ödemeye ikna etti. 

Dolandırıcılık girişimi, bilgisayar korsanlarına 265 ETH yani 1,1 milyon ABD Doları kazandırdı ve birkaç saat içinde etkisiz hale getirildi.

Blockchain oyun şirketi Animoca Brands ve video oyunu yapımcısı Blowfish, bu dolandırıcılık olayında tüm kurbanların kayıplarını karşılayacağını duyurdu.

Animoca şirketi yaptığı açıklamada, tazminatın tam niteliği ve mekanizmasının Phantom Galaxies topluluğu ile yapılan görüşmelerden sonra belirleneceğini ifade etti.

Şirket, bunun bilgisayar korsanları tarafından çalınan miktarları karşılamak için kullanıcılara transferleri veya eşdeğer olarak teslimatı içereceğini belirtti. Ek olarak Phantom Galaxies’in 2022’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.