Animoca Brands ve Brinc, Oyna-Kazan Ekosistemine 30 Milyon Dolara Kadar Yatırım Yapacak

Animoca Brands ve Brinc, Oyna-Kazan Ekosistemine 30 Milyon Dolara Kadar Yatırım Yapacak

Sandbox’ın ana şirketi Animoca Brands, Guild Accelerator Programını başlatmak ve küresel oyna-kazan ekosistemini genişletmek için girişim hızlandırıcı Brinc ile ortaklık kurdu.

İki şirket, programına kabul edilen her erken aşamadaki grup için 500.000 ABD Doları veya daha az artışlarla önümüzdeki iki yıl içinde toplam 30 milyon ABD Dolarına kadar yatırım sağlayacak.

Program, kripto oyunları aracılığıyla oyna-kazan (P2E) oyun dünyasına katılarak dünya çapında milyonlarca insanın gelir elde etmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Duyuruya göre öncelik, “oyuncu/akademisyen topluluklarını destekleyen ve geri veren, enerji açısından verimli hisse kanıtı protokollerine ve yan zincirlere vurgu yapan ve daha düşük genel fiziksel ayak izlerine sahip” projeler de dahil olmak üzere, sürdürülebilirliğe bağlı olan başvuru sahiplerine verilecek.

Brinc, hızlandırıcı programlarını genişletmeye odaklanmak amacıyla iki ay önce Animoca Brands liderliğindeki 130 milyon dolarlık bir fon artışını kapattı.

Brinc’in kurucusu ve CEO’su Manav Gupta, yayında, “Web3 özellikli loncalar, Web2 ve geleneksel endüstrilerin asla yapamayacağı bir şekilde kazanmanın geleceği için bir rampa sağlıyor. Loncalar, eğitim, beceri geliştirme, tarım, Ar-Ge ve araçlara ve varlıklara erişimin tarihsel olarak zamanı olan herkesin yenilik yapmasını, becerilerini geliştirmesini ve böylece geçimini sağlamasını engellediği hemen hemen her endüstride dönüşüme yardımcı olabilir” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: İran Merkez Bankası Dijital Para Birimi’ni (CBDC) Yakında Tanıtacak

Animoca, NFT, blockchain oyun ve metaverse projelerini kuluçkaya yatırır ve destekler, ayrıca Flow ve Polygon dahil olmak üzere blockchainler üzerinde geliştirmeyi de destekler. Daha önce OpenSea, Dapper Labs, Axie Infinity ve Yield Guild Games dahil olmak üzere 150’den fazla NFT ve metaverse ile ilgili şirketi destekledi. Geçen ay firma, açık metaverse oluşturmak için 358 milyon dolar topladı.

Animoca Brands’in kurucu ortağı ve başkanı Yat Siu yaptığı açıklamada, “Dünya yeni bir çalışma ve oyun çağına girerken, kazan-kazan loncaları alanı büyüme için muazzam bir potansiyele sahip” dedi.