Animoca Brands iki ayda 5 kat değer kazandı

Animoca Brands iki ayda 5 kat değer kazandı

Metaverse ve blockchain oyun firması Animoca Brands, hazinesinin sadece iki ayda beş kattan fazla arttığını açıkladı.

Animoca kurucu ortağı ve başkanı Yat Siu’nun 9 Aralık’ta Metaverse ve NFT topluluğuna yazdığı mektupta, REVV (REVV), The Sandbox (SAND), Tower (TOWER) ve GAMEE (GMEE) dahil olmak üzere tokenlerin sektörde yükselen değerler olduğunu söyledi:

“Animoca Brands ürün ve platform ekosistemine ait dijital varlıkların rezervi, 2021 Eylül sonunda yaklaşık 2,9 milyar ABD dolarından 2021 Kasım sonunda yaklaşık 15,9 milyar ABD dolarına yükseldi. Bu sadece iki ayda beş kattan fazla bir artış.”

Bu tokenlerin her biri GameFi veya metaverse projesidir. Siu, Animoca’nın iki ana holdingi olan REVV ve SAND’ın fiyatlarının ne kadar arttığını göstermek için, toplam aylık işlem hacimlerinin bir yıl önce Grönland’ın 2020 GSYİH’sının hemen arkasında olduğunu dile getirdi. 

Bu iki tokenin toplam işlem hacmi, şu anda yaklaşık 120 milyar dolar olan Fas veya Slovakya’nın 2021 GSYİH’sı ile karşılaştırılabilir.

Mektup ayrıca, Animoca’nın yatırımları için seçim sürecinde felsefi bir eğilimi ortaya çıkardı. Siu, Animoca ekibinin “gerçek dijital mülkiyetin tüm açık meta veri deposunu destekleyen temel blok olduğuna” inandığını söyledi.

“Dijital eşitliği temel gereksinimler olarak görüyoruz.”

Animoca, Binance Smart Chain (BSC) ile 200 milyon dolarlık bir yatırım programını başlattığı için NFT ve metaverse pazarında liderliğini sürdürmeye hazırlanıyor . Bu fon, BSC’de kripto oyun projelerini geliştirmek için kullanılacak.