Animoca Brands, 358 milyon dolarlık finansman turunu tamamladı

Animoca Brands, 358 milyon dolarlık finansman turunu tamamladı

Hong Kong merkezli yazılım ve girişim şirketi Animoca Brands, 2022’de kriptonun en büyük trendlerini daha da güçlendirerek, NFT, oyun ve metaverse sektörlerinde yeni satın almaları desteklemek için 358,8 milyon dolarlık finansman turunu tamamladı.

Finansman turu Liberty City Ventures tarafından yönetildi. Tur, 10T Holdings, Gemini Frontier Fund, ParaFi Capital, Provident, Sequoia China ve Winklevoss Capital gibi blockchain’in en büyük girişim fonlarından bazılarının katılımıyla gerçekleşti.

Animoca, sermayenin stratejik satın alma işlemlerine, yatırımları finanse etmeye, ürün geliştirmeye ve fikri mülkiyetler için lisans satın almaya gideceğini söyledi.

Şirket, vizyonunun kullanıcıların dijital mülkiyet haklarını NFT’ler aracılığıyla geliştiren bir metaverse oluşturmak olduğunu söyledi.

Animoca, GameFi ile ilgili olarak küresel video oyun pazarının 2021’de 180,3 milyar dolardan 2028’de 829 milyar dolara  ulaşmasının beklendiğini gösteren sektör araştırmasına atıfta bulundu. Firma, sektörün büyük ölçüde büyümesini bekliyor.

Animoca 2021 boyunca 216 milyon doların üzerinde para topladı ve yan kuruluşu The Sandbox ise Kasım ayı başlarında 93 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı. 

Animoca en son finansmanla, 5 milyar dolarlık ön değerleme ile kriptonun en hızlı büyüyen markalarından biri olarak kendisini daha da güçlendirdi. Bu , Ekim 2021’de elde ettiği 2,2 milyar dolarlık değerin iki katından fazla.