Blockchain HaberleriHaberler

Andy Warhol’un NFT’si Tron Kurucusu Justin Sun’a 2,8 Milyon Dolara Satıldı

Justin Sun, JUST NFT Fonu'nu başlattıktan sonra NFT alanında önemli bir oyuncu haline geldi.

Amerikalı sanatçı Andy Warhol’un “Üç Otoportre” başlıklı NFT’si, BinanceNFT’de 2,8 milyon dolara satıldı. Binance kısa süre önce BinanceNFT olarak adlandırılan kendi NFT platformunu piyasaya sürmüştü. 

NFT platformu, popüler sanatçıların APENFT ile ortaklaşa yürüttüğü işlerin müzayedede satılmasıyla şimdiden güçlü bir altyapı oluşturdu. 

Justin Sun, NFT müzayedesini kazandı 

APENFT’e göre, açık artırmanın galibi Tron’un kurucusu Justin Sun oldu. Sun, son zamanlarda yaptığı atılımlarla büyük bir NFT koleksiyoncusu oldu.

Justin Sun, daha önce dünyanın en iyi sanatçılarını blok zincirinde ağırlamak amacıyla JUST NFT Fonu‘nun başlatıldığını duyurmuştu.

Sun‘ın, fon hakkında yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“JUST NFT, blockchain ve dünyanın en iyi sanatçıları arasında bir köprü kurarak kripto dünyasında yerli NFT sanatçılarının büyümesini destekleyecek” dedi.

Ünlü geliştirici ek olarak 6 milyon dolara satılan Beeples “Ocean Front” da dahil olmak üzere birkaç NFT müzayedesini daha kazandı. Bunların yanında Picasso ve Warhol tablolarını da satın aldı.

APENFT müzayede de 34 eserin satıldığını söyledi. NFT’ler benzersiz yapısıyla özellikle koleksiyonerler için büyük önem taşıyor. 2021 yılı için NFT yılı denilebilir.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu