Bitcoin Haberleri

Analistler: Bu Işığı Gördüğünde Bitcoin Fiyatı Yüzde 66 Artar!

K33 Research, spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) birinci 10 süreç gününde yaklaşık 1 milyar dolar kıymetinde 30.000 BTC’den fazla çekeceğini öngörüyor. Bu sermaye akışının, onay sonrası 100 gün içinde Bitcoin fiyatını 42.000 doların üzerine çıkarması mümkün.

Bitcoin fiyatında %66 artış potansiyeli var!

Tahmin, K33 Research’te tecrübeli bir analist olan Vetle Lunde’nin bir tahliline dayanıyor. K33 Research’e nazaran, bir spot Bitcoin ETF’si için yeşil ışık yanması %66’lık bir boğa rallisini katalize edebilir. Sonuç olarak, birinci 100 gününde BTC fiyatını potansiyel olarak 42.000 dolara hakikat itmesi mümkün.

K33 Research’ün raporu, ABD’de bir spot Bitcoin ETF onayının kripto piyasası üzerinde yaratabileceği derin tesirin piyasa tarafından hafife alındığının altını çiziyor. Tarihi bilgiler, yüksek girişler ile artan üst istikametli ivme ortasında güçlü bir temas olduğunu vurguluyor. Bu hususta yorum yapan Lunde şunları söylüyor:

Piyasa yanılıyor. ABD BTC ETF’lerinin (ve ETH vadeli süreç tabanlı ETF’lerin) tesirini kıymetli ölçüde hafife alıyor… ABD spot ETF onayı için olasılıklar hiç bu kadar âlâ olmamıştı… Hem BITO hem de Purpose’un birinci süreç günlerinde yönettiğinden daha güçlü girişler bekliyorum… Son dört yılda güçlü BTC yatırım aracı girişleri ile kıymetlenen BTC fiyatları ortasında güçlü bir bağ görüldü.

BTC Öngörülen Fiyatı. Kaynak: K33 Araştırma

Bu kestirimlerin BTC ve kripto piyasasını etkileyecek öteki olayları hesaba katmadığını belirtmek gerekiyor.

Ufukta BTC girişlerinde dalgalanma

Lunde, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF’leri için onay vermesinin kayda bedel bir sermaye infüzyonuna taban hazırlayacağını düşünüyor. Ayrıyeten, dört ayda Bitcoin yatırım araçlarına 100.000 BTC’ye varan bir giriş olacağını öngörüyor. Lunde, Kanada senaryosuna dikkat çekiyor. Analist, Kanada’nın Purpose Bitcoin ETF’sinin tek başına 11.141 BTC üzere etkileyici bir sayı çektiğini belirtiyor. Öbür Kanada ETF’leriyle birlikte, lansman sonrası birinci dört ayda 58.000 BTC’ye ulaştı.

Bu ortada Kanada’ya kıyasla ABD daha geniş bir pazar kapsamına sahip. Bu yüzden analist, ABD’nin onayının daha da bariz bir tesire şahit olacağını vurguluyor. Bu doğrultuda şu açıklamayı yapıyor:

BITO birinci on süreç gününde 19.425 BTC’lik giriş gördü. BITO önemli bir rekabet olmadan piyasaya sürüldü ve değerli bir birinci atak avantajı elde etti. Ayrıyeten, ABD vadeli süreç bazlı ETF’ler, yuvarlama maliyetleri nedeniyle direkt spot bazlı maruziyetten daha düşüktür. Bu da BITO’ya kıyasla ABD’de spot ETF girişlerinin artmasını beklememe yol açıyor.

Bitcoin fiyatı şu anda nerede duruyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC geçtiğimiz hafta dar bir aralıkta kaldı. Şu anda BTC, aylık bazda %12,3’lük bir fiyat düşüşüyle 25.867 dolar düzeyinde süreç görüyor. SEC’in yedi Bitcoin ETF teklifine ait kararını ertelemesinden bu yana önder kripto büyük ölçüde kırmızıydı.

BTC Fiyat Performansı

Bu gidişle Bitcoin, BlackRock’ın duyurusundan evvel görülen düzeylerde seyrediyor. Yani, Ripple’ın SEC’e karşı kısmi zaferi ve Grayscale’in olumlu kararı sayesinde elde ettiği çıkarları kaybetti.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu