Analistler Bitcoin’in %20 daha düşmesini bekliyor

Analistler Bitcoin’in %20 daha düşmesini bekliyor

Kripto para piyasasındaki dijital varlıkların çoğunu derin konsolidasyona sokan küresel düzeltme,  tüm kripto yatırımcıları için adeta soğuk bir duş etkisi yarattı.

Ancak bazı analistler piyasadaki mevcut düşüşün henüz bitmediğini belirtiyor.

Bitcoin teknik analizi

Fairfield Strategies teknik analiz firmasından Katie Stockton’a göre, kripto para piyasasındaki uzun vadeli gidişat, piyasadaki dijital varlıkların çoğunluğu güçlü bir darbe aldıktan sonra bile yükselişini sürdürüyor.

Bitcoin’in  trendindeki ilk kırılma, varlığın 52.000 Dolar’da bir destek bölgesi görevi gören trend çizgisinin altına keskin bir şekilde düştüğü Pazar günü doğrulandı.

Şimdilik, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan BTC, bu noktanın çok altında yaklaşık 47.700 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Günlük Grafik
Kaynak: TradingView

Analiste göre, Bitcoin için bir sonraki destek alanı ağustos ayının en düşük noktası olan 37.000 dolarda yer alıyor.

Varlık, önümüzdeki iki ay içinde o bölgeye düşme riskiyle karşı karşıya kalabilir.

Stockton ayrıca bir sonraki çöküşün kesin noktasını tahmin etmenin imkansız olduğunu söylüyor.

Ancak yine de 44.000 dolarlık destek bölgesinin ihlalinin Bitcoin’i doğrudan bir sonraki 37.000 dolarlık alana fırlatabileceğine inanıyor.

Piyasadaki dijital varlıkların çoğunluğunun düşmesiyle birlikte, MicroStrategy, Riot ve diğerleri gibi kriptoyla ilgili şirketler keskin bir şekilde değerlerinin %15’ini kaybetti.