Analistler: Binance’deki Bu 3 Altcoin Sert Düşebilir!

Analistler: Binance’deki Bu 3 Altcoin Sert Düşebilir!

Analist Filip L’ye nazaran, düşüş baskısı yine oluştukça Ripple (XRP) için üstü epeyce zayıf görünüyor. Ayrıyeten analist, Cardano’nın, yaklaşık iki yılın en düşük düzeyi basıldığından kırmızı alarma geçtiğini söylüyor. Analist Tony M’ye nazaran, ayılar niyetlerini sağlamlaştırdıkça Shiba Inu (SHIB) fiyatı baskı altında kalıyor. Analistlerin, üç altcoin projesi için yaptığı tahlilleri okuyucularımız için derledik.

“Altcoin, 2023’ün başında %20 düşecek”

Ripple fiyatı, Fed Lideri Jerome Powell’ın şahin bildirilerinin akabinde tekrar baskı altında. Piyasalar, Fed pivotu fikrini süratle silmek zorunda kaldı. Ayrıyeten, hem ECB hem de BoE, kaçınılmaz bir sakinliğe işaret eden misal bir bildiri verdi. Bu karamsar hava ile piyasalar, pay senetlerinde halihazırda devam etmekte olan diğer bir düzeltmeye hazırlanıyor olacak.

XRP, bu düzeltmeyi gecikmeli bir tesirle alacak. Zira, kripto para ünitelerinden epeyce fazla hacim çıktı. Nakit konumlarından bir öbür çıkış tipi, 0,3710 doları aşmak manasına gelir. Olumsuz tarafı, bu, %20’lik bir düşüşle 0,3043 dolara dönüşün mümkün olmadığı manasına gelir.

XRP günlük grafiği

Düşüş tonu ve görünümün fiyatlanmasının yanı sıra yatırımcılardan bir ölçü daha akının başlamasıyla birlikte üst istikametli hareket devam ediyor. Bu takviyenin 0,3710 dolardan sıçraması biraz devam ederse, altcoin fiyatının 0,4228 dolara geri dönmesi mümkün. Boğalar bu seviyeyi geçtikten sonra, Nispi Güç Endeksinin (RSI) çok ısınmasını bekleyin. Fakat 0,48 dolara dokunulmadan evvel değil. Yeniden de bu, kitaplarda kabaca %28’lik bir ralli olurdu.

“ADA’nın çıkacak tek kapısı var!”

Cardano, global piyasalar satış yaparken bu Cuma sabahı Avrupa ticaret seansında satışlarının hızlandığını görüyor. Pay senetleri ve öz sermaye vadeli süreçleri derinden kırmızı renkteyken, tüm büyük kripto paralar daha da düşüyor. Altcoin, bir noktada yalnızca iki dakikalık süreçte bile %4 kaybetti. Traderlar, yumuşak bir inişin ihtimal dahilinde olmadığı, bir kartopu sakinliğinin yaklaşmakta olduğu ve çığın düşmek üzere olduğu acı gerçeğini kavramaya başlıyor.

Böylece ADA, 0,297 doların altında süreç görürken neredeyse iki yılın en düşük düzeylerini bastı. Şu an ile 24 Aralık 2017’nin altında olan 0,265 dolar ve aylık S1 takviye düzeyi ortasındaki tek şey, İzafi Güç Endeksi’nin (RSI) neredeyse çok satım bariyerine değiyor olması. ABD seansı bu hissiyata devam ederse, RSI üzerindeki bu mahzurun aşılmasını bekleyin. Ayrıyeten bu, ADA’nın ABD kapanış zili yakınında 0,265 dolara ulaşmasını sağlar.

ADA günlük grafiği

Bazı kayıpları telafi ederek 0,297 dolara geri dönüşle toz çöktüğünde hafta sonu üst potansiyel mümkün. Traderlar fiyat hareketini sindirmek için daha fazla vakit kazandıkça ve ekonomik data takvimi yavaşlamaya başladıkça, fiyat hareketi kendini toparlarken daha fazla yükseliş mümkün. ADA boğaları önümüzdeki hafta sahneye dönerse, tahminen Yeni Yıla kadar 0,324 dolar bile kartlarda olabilir.

Shiba Inu fiyatı baskı altında

Altcoin fiyatı, hafta boyunca %10 aralığında seyrederken devam eden bir konsolidasyona şahit oluyor. 13 Aralık’ta, 21 günlük kolay hareketli ortalama, 8 günlük üstel hareketli ortalamanın üzerinde ilerlerken SHIB batmış durumda kaldı. Bu yüzden, günlük grafikte bir düşüş eğilimi oluştu. Sinyalden bu yana, boğalar daha küçük vakit dilimlerinde 0,00000900 dolar bariyerinin yakınında ret gördü. Daha yavaş hareket eden ortalamanın daha süratli olana geçişi çoklukla keskin tasfiyelere neden olur. Bu yüzden, düşüş eğilimi traderlar ortasında çoklukla ‘ölüm geçişi’ olarak kabul görür.

Altcoin şu anda 0,00000885 dolardan süreç görüyor. Piyasa sahiden düşüş eğilimindeyse, kesişen göstergelerin ikinci bir tekrar test edilmesi gereksiz olacaktır. 13 Aralık’ın en düşük düzeyi olan 0,00000861 doların delinmesi, %7’lik bir düşüş için Kasım’ın en düşük düzeyi olan 0,00000817 doları hedefleyen bir ayı rallisine yol açması mümkün. Boğalar Kasım ayının tabanı yakınında kenarda kalırsa, o vakit altcoin muhtemelen önümüzdeki haftalarda yeni yılın en düşük düzeylerini basacak.

SHIB 1 günlük grafik

Önceki görünümde belirtildiği üzere, daha yüksek maksatlar hedeflemeyi düşünmek için 13 Aralık’taki 0,00000932 dolarlık tepede bir yükseliş teşebbüsü gerekiyor. Boğalar bariyeri dayanağa çevirirse, SHIB’in 10 Kasım’daki 0,00001055 dolara kadar yükselmesi mümkün. Boğa senaryosu altında Shiba Inu fiyatı %19 artacak.

Kaynak: Kripto Koin