Analist Uyardı: Bu 2 Kripto Para İçin Satış Sinyali Yandı!

Analist Uyardı: Bu 2 Kripto Para İçin Satış Sinyali Yandı!

Kripto para piyasası 20 Şubat’ta kırmızıya dönerken, Bitcoin mevcut aralığının tabanını tekrar ziyaret etti. Bu ortada, birtakım kripto paralar hala bir satış sinyaline işaret eden çok alım durumu gösteriyor. Kripto analisti Vinicius Barbosa, satış sinyali veren 2 altcoin’e bakıyor.

Lider kripto para Bitcoin’in ivmesi zayıfladı

Bitcoin, 50.000 dolar ruhsal direnci kırdıktan sonra 14 Şubat’tan bu yana bu aralıkta süreç görüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere 20 Şubat’ta BTC 52.985 dolar ile yeni bir tepe yaptı. Lakin, bunun çabucak akabinde aralığın en altına geriledi.

BTC/USD 4 saatlik fiyat grafiği. Kaynak TradingView

Özellikle bu hareket, yükseliş eğiliminde olan fakat trendin aksine dönmesine neden olabilecek öteki kripto para ünitelerini zayıflattı.

Jasmy Coin (JASMY) çok satın alındı

Özellikle, CoinGlass’ın haftalık İzafi Güç Endeksi (RSI) ısı haritasında çok alım yapan JasmyCoin (JASMY) dikkatleri çekiyor. JASMY tokenı şu anda piyasadaki en yüksek günlük RSI kıymetine sahip. Bu fiyatlarda ilgili bir satış sinyali oluşturuyor. Bu yazı sırasında, JasmyCoin yedi günde %106 artışla süreç görüyordu. Fakat haftalık RSI 77,49 ise çok alıma işaret ediyor.

Ayrıca, günlük ve 4 saatlik vakit dilimlerinde de sırasıyla 88,05 ve 81,47 ile çok alım durumu gösteriyor. Genel bir geri çekilme, bu çok genişlemiş boğa koşusunun akabinde JASMY için büyük bir düzeltmeyi tetikleyebilir.

Kripto piyasası RSI ısı haritası, haftalık: JASMY. Kaynak: CoinGlass

Frontier (FRONT) de satış sinyali verdi

Bir öteki çok alım gören kripto para ünitesi ise Frontier (FRONT). Token, 79,39 haftalık RSI pahasına sahip. FRONT, yazı sırasında haftalık bazda %7,63 artışla 0,53 dolardan süreç görüyor. Bu, en yüksek 7 günlük Nispi Güç Endeksi. Değişik bir biçimde, FRONT’un haftalık durumu ile kısa vadeli göstergeler ortasında kayda kıymet bir farklılık var. Günlük 71,1 RSI hariç, daha düşük vakit dilimleri ivme kaybediyor. Bu da trendin bilakis döndüğüne işaret ediyor.

Kripto piyasası RSI ısı haritası, haftalık: FRONT. Kaynak: CoinGlass

Bu trend göstergelerinde gezinmek, alım ve satım sinyalleri arayan yatırımcılar için çok değerlidir. Bununla birlikte, çok alım RSI’sı bir fiyat çöküşünü yahut trendin bilakis dönmesini garanti etmez. Kripto para piyasası epeyce değişkendir. Bu yüzden, projeler çoklukla haberlere ve ilgili olaylara agresif bir halde cevap verir. Bu nedenle Bitcoin, borsa yahut başka finansal eserler üzere öncü göstergeleri takip edin.

Makaledeki görüşler ve iddialar analiste ilişkin olup, katiyen yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan evvel kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Kaynak: Kripto Koin