Bitcoin Haberleri

Analist ‘Sahte Bitcoin Pompası’ İçin Uyarıyor! Bu Seviyeleri İzleyin

Bir kripto analisti Bitcoin için likidite tahlili ve piyasa yapıcının davranışına nazaran bir pompa öngörüyor. Bu doğrultuda analiste nazaran BTC önümüzdeki günlerde 27.000 dolar fiyat bölgesine gerçek bir ‘short squeeze’e hazır olabilir. Bununla birlikte analist, bu pompanın düzmece olacağını belirtiyor ve izlemek için düzeyleri belirliyor.

Analist: Geçersiz Bitcoin pompasına dikkat edin!

Özellikle, CrypNuevo hesabını yöneten analist, alım satım teknik tahlilinde yüksek seviyede doğruluk gösteriyor. En son 28 Ağustos’ta bir ‘short squeeze’den evvel Bitcoin için ‘sahte bir düşüş’ kestirimi yaptı. Analist, bu öngörüsünde haklı çıktı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasası 11 Eylül’de kayıplarla uyandı. Bu sefer de, analist son tahlilinin tam karşıtının gerçekleşeceğine, Bitcoin piyasa yapıcılarının 24.000 dolar fiyat bölgesindeki long durumları tasfiye etmek için daha fazla bir düşüşten evvel 26.900 dolara ‘sahte bir pompa’ için hazırlandığına inanıyor. Analist, bundan sonra BTC’nin muhtemelen 23.000 dolara kadar düşeceğini iddia ediyor.

Bitcoin 4 saatlik fiyat grafiği kestirimi. Kaynak: CrypNuevo

Şu anda Bitcoin, analistin Pazar günü çizdiği fiyat takviye dikdörtgeninde süreç görüyor.

Piyasa yapıcılar 24.000 dolarlık likidasyon bölgesini yükseltiyor

İlginç bir formda, bu döküm CrypNuevo’nun son bildirdiği iddiadan bu yana geldi. Uzman analist, piyasa yapıcıların ve Bitcoin balinalarının birkaç haftadır bu 24.000 dolar altı fiyat amaçlarına gitmeye hazırlandığını söylüyor. Bu bağlamda CrypNuevo, bir grafik eşliğinde şu açıklamayı yapıyor:

Mevcut likidasyon bölgelerini 2 hafta öncesiyle karşılaştırırsak, bu bölgedeki likidasyonların son birkaç hafta içinde nasıl değerli ölçüde arttığını görebiliriz. Birçok traderı 27,5 bin ila 28 bin dolar ortasında tuzağa düşüren 29 Ağustos ETF haber pompamız vardı. Bu yüzden long likidasyon arttı.

Tasfiye Düzeyleri Isı Haritası. Kaynak: HyblockCapital

Bitcoin fiyat analizi

Bu ortada, Bitcoin basın saatine nazaran 25.165 dolardan süreç görüyor. Başkan kripto para gün içinde %2,25 kayıp yaşadı. Analiste nazaran, düşüşten evvel 26.900 dolara küçük bir pompa görecek. Lakin, bunun akabinde 23.000 dolara yanlışsız büyük bir dalış yapacak.

Bitcoin 1 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, dijital varlığın üstteki analistin beklentilerini karşılama kabiliyeti, Bitcoin ile ilgili başka gelişmelerin yanı sıra daha geniş kripto ve makroekonomik ortamdaki genel hassaslığa bağlı olacaktır. Bu hafta ABD TÜFE bilgileri ve Delaware İflas Mahkemesi’nin FTX tasfiyelerine ait kararı gündemi belirleyecek. Her ikisi de 13 Eylül’de açıklanacak olan bu data ve haber hayli kıymetli. Bu yüzden beklentiler, bu haftanın yüksek volatiliteli bir hafta olacağı istikametinde.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu