Analist Benjamin Cowen’e Göre Uzun Vadeli Ethereum Fiyat Tahmini

Analist Benjamin Cowen’e Göre Uzun Vadeli Ethereum Fiyat Tahmini

Kripto analisti ve tüccarı Benjamin Cowen, Ethereum (ETH) hakkında 2022’ye dair ne düşündüğünü açıkladı.

Yeni bir strateji oturumunda Cowen, 663.000 YouTube abonesine Ethereum’un 2021’in büyük bölümünde konsolidasyon aşamasında olduğunu söyledi.

Analist Benjamin Cowen, ETH için bir sonraki adımda ne olabileceğine dair bir fikir edinmek için, her ikisi de yukarı yönlü büyük kırılmalardan önce gelen 2016 ve 2017’deki önceki konsolidasyon aşamalarına bakıyor. Cowen, bu iki aşamanın bir kombinasyonunun bugün Ethereum’u beklediğini söylüyor.

“Tam olarak bilmiyorum ama Ethereum’un 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasını ve potansiyel olarak 2023’e doğru ilerlemeye devam etmesini beklerdim, ancak şu anda buna güvenmek oldukça spekülatif.”

Benjamin Cowen, Ethereum’un mevcut konsolidasyon aşamasının, 2x’lik bir pencereye girmesi bakımından 2016’ya benzediğini belirtiyor. ETH 2016’da 8 ila 16 dolar arasında değişirken, 2021’in bir kısmı için 2.000 ila 4.000 dolar arasında seyretti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: 19 Aralık BTC, DOGE ve SHIB Fiyat Analizi

Analist, Ethereum’un konsolidasyonunun 2022’nin ortalarına kadar sürebileceğini, ancak nihai sonucun bir kopuş olacağını söylüyor.

“İşin püf noktası, bunun sonunda bir ayı piyasasına girmeden sonsuza kadar devam edemeyeceğidir. Bu yüzden yukarı doğru bir tür hareket aldığımızı hayal ediyorum. Ne kadar yükseleceğini bilmiyorum. 10.000 doların makul bir hedef olmasını beklerdim. Hatta 20.000 dolara kadar çıkabiliriz. Bilmek zor… Özellikle Bitcoin şu anda biraz zayıf görünüyorken, bir süre daha yatay hareketin devam edeceğini hayal ediyorum.”