Analist Benjamin Cowen’e Göre Ethereum, Cardano ve Üç Altcoin, 2022’nin En İyi Kripto Varlıkları Olabilir

Analist Benjamin Cowen’e Göre Ethereum, Cardano ve Üç Altcoin, 2022’nin En İyi Kripto Varlıkları Olabilir

Popüler bir kripto analisti, kripto pazarları yeni bir yıla girerken en iyi altcoin seçimlerini paylaştı. İlk önce lider akıllı sözleşme platformu Ethereum’dan (ETH) bahsetti:

”Altcoinlerinizin Ethereum’dan daha iyi performans göstermesini istiyorsunuz. Makro ölçekte ETH değerlerine bakın.”

Analist, konuşmalarının devamında ”MATIC Bence iyi bir proje, katman-2 ölçeklemenin önemli olduğunu düşünüyorum. Ama aynı zamanda Cardano, Polkadot, Avalanche’da dikkat çekici.” Dedi.

Çok zincirli ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC), 2021’de destansı ralliye çıktı ve geçen Cumartesi günü 0,03 ABD dolarından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,88 ABD dolarına yükseldi. MATIC şu anda 2.49 Dolar’dan işlem görüyor.

Ayrıca Cowen’in listesinde üst sıralarda ADA yer alıyor. Altcoin, 0.18 dolardan 2.91 dolara yükselen bir fiyat hareketi gördü. Şu anda, ADA 1,33 Dolar değerinde.

Zincirler arası birlikte çalışabilirlik protokolü Polkadot (DOT), Ocak ayının en düşük seviyesi 10 doların altındayken, Mayıs’ta 47 doların ve Kasım’da 54 doların üzerine çıktı. Ancak o zamandan beri yoğun bir düzeltme yaşadı ve DOT şimdi 26,56 dolardan işlem görüyor.

Cowen’in favoriler listesinde sonuncu olan katman 1 akıllı sözleşme platformu Avalanche (AVAX) bulunuyor. AVAX tokeni 2021’de yaklaşık 3,50 Dolar’dan işlem görmeye başladı ve Kasım ayının sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 144.96 Dolar’a ulaştı. 11. sıradaki kripto varlığı şu anda 101.04 dolar karşılığında el değiştiriyor.

Ünlü grafik uzmanı, yıla 2 doların altında başlayan ve Kasım ayında yaklaşık 260 dolara yükselen akıllı sözleşme platformu Solana’yı da (SOL) beğeniyor. Altcoin, 170.84 Dolar’dan kendine alıcı buluyor.

Cowen, Oracle ağı Chainlink (LINK) ile de ilgilenmeye devam ediyor. Chainlink, yıla 12 doların altında başladı ve son aylarda tekrar yükselişe geçmeden önce 20.10 dolara ve nihayetinde 13.88 dolara düşmeden önce mayıs ayında 52.70 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

LINK geçtiğimiz ay sert bir düşüş yaşadı ve 26.81 Dolar’a geriledi. Ardından 17.61 Dolar’a düştü ve daha sonra kısa süreliğine tekrar 24 Dolar’ın üzerine çıktı. Chainlink, yazı yazılırken 19.62 dolardan işlem görüyor.

Cowen sözlerini şöyle tamamladı:

“Takip ettiğim başlıca projeler Cardano, Polkadot, Avalanche, MATIC, LUNA, Solana. Bence bu harika bir kripto portföyü.”