HaberlerKripto Para Haberleri

Amerikan Bankacılar Birliği, Yeni Raporda Kripto Firmalarıyla Ortaklıkları Teşvik Ediyor

Amerikan Bankacılar Birliği (ABA), bankaların sektörün artan karlılığına ve müşteri ilgisine dayalı olarak kripto firmalarıyla ortaklıklar yapmalarını öneren yeni bir rapor yayınladı.

Rapor 20 sayfa uzunluğunda ve bir sözlükle birlikte kriptoya üst düzey bir genel bakış açısı sunuyor. ABA ayrıca, her bir kullanım durumu için gelir modelleri öneriyor.

Rapor, kripto paraları dört kategoriye ayırıyor: kripto para birimleri, Stablecoin’ler, merkez bankası dijital para birimleri ve değiştirilemez tokenler. Ayrıca Merkezi Olmayan Finans (DeFi)’den de bahsediliyor.

Bankalar İçin Kripto Para Kullanım Durumları

Bankalar için listelenen kripto para kullanım durumları şunlardır:

  1. Değer Deposu – Rapor, değer saklamayı kolaylaştıran şirketlerin platformlarında alım satım yaparak nasıl gelir elde ettiğini açıklıyor.
  2. Saklama / Cüzdan Sağlayıcı – Rapor, kripto para şirketlerinin kullanıcıların kripto para birimlerini dijital bir cüzdanda saklamasına izin verdiğini ve teoride bir hizmet ücreti talep edebileceğini belirtiyor.
  3. Faiz Getiren Hesaplar – Müşteri, kripto parasını faiz karşılığında ödünç verebilir ve bir banka, kazanılan kripto paranın belirli bir yüzdesi karşılığında kazanç sağlayabilir.
  4. Ödemeler – Bankalar, bu hizmetler için bir banka kartı veya kredi kartı işlemine benzer şekilde ücret alabilir.
  5. Kredi Verme – Bankalar, borçlulara bir ücret karşılığında kripto kredisi sağlayabilir.
  6. Broker- Menkul kıymetler olarak sınıflandırılan kripto varlıkları için yapılan işlemlerde spreadin tahsil edilmesinden elde edilen gelir.
  7. Sigorta – Merkezi olmayan sigorta, bir yatırımcı havuzunun, sigorta primi karşılığında riski kendi aralarında paylaşmasına izin verir.
  8. Varlık Yönetimi – Bankalar için bu kullanım durumu, bir kripto portföyünde hizmet için bir ücret alınmasını sağlayacaktır.
Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu