Amerikalıların 1/5’i Bitcoin Satın Almayı Düşünüyor

Amerikalıların 1/5’i Bitcoin Satın Almayı Düşünüyor

Morning Consult tarafından yayınlanan yakın tarihli bir ankete göre, ABD‘lilerin beşte birinden fazlası geçen hafta itibariyle Bitcoin satın almayı düşünüyordu.

Karşılaştırma amaçlı, en iyi kripto para biriminin satın alma bedeli 28.500 dolara kadar düşmesinden sonra geçen Temmuz ayında %13’e kadar düştü.

Son zamanlardaki kripto para birimi çöküşü, yukarıda bahsedilen ankete göre, Bitcoin sahiplerinin büyük çoğunluğu düşüşü satın almaya istekli olduğu için coşkusunu azaltmadı.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Y kuşağı en kripto dostu demografi olmaya devam ediyor ve yaklaşık üçte biri BTC satın almaya istekli.

Erkekler ve yıllık geliri 100.000 doları aşan katılımcıların da amiral gemisi kripto para birimini ortalama bir Amerikalı yetişkinden satın alma olasılıkları daha yüksek.

24 Ocak’ta Bitcoin fiyatı 32.950 dolara düştü. Bugün erken saatlerde, 39.285 $’ lık gün içi en yüksek seviyesine yükseldi ve son dipten %19 toparlandı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Kremlin Sarayı: Ruslar 200 Milyar Doların Üzerinde Kripto Tutuyor

BTC sahiplerinin büyük çoğunluğu (%70) yatırımlarının arkasındaki ana motivasyonun para kazanmak olduğunu söylüyor.

Morning Consult anketi, 500 dolardan fazla Bitcoin’e sahip olanların, yaygın kripto para biriminin fiyatının önümüzdeki altı ay içinde 60.000 dolar seviyesini geri kazanmasını beklediğini gösteriyor.

Beklendiği gibi, BTC sahipleri de diğer katılımcılara kıyasla çok daha büyük bir risk iştahına sahip olma eğilimindedir.

Geçen Temmuz ayında yayınlanan başka bir Morning Consult anketine göre, Amerikalıların %90’ı en büyük kripto para biriminin varlığından haberdar.