HaberlerKripto Para Haberleri

Amerikalı Yatırımcılar Anketlere Göre Kredi Kartı ile Kripto Para Satın Almaya Meyilli

Kripto para ekosistemi olgunlaşmaya ve ana akım olmaya devam ediyor

Kripto para ekosistemi olgunlaşmaya ve ana akım olmaya devam ederken, Y kuşağı üzerine yapılan yeni bir araştırma, yatırımcı duyarlılığında ve harcama alışkanlıklarında bir değişiklik olduğunu gösterdi.

GamblersPick’in Y kuşağından (Millennial) 1000 kişi ile yaptığı anketin sonuçlarına göre minimumda kişi başı 1800 dolarlık kripto para yatırımı olduğu ortaya çıktı.

Ankete katılanların %25’inin fiat para birimi yerine kredi kartlarını kullanarak kripto satın aldığını ve mevcut portföylerini oluşturmak için bankalardan ve ailelerden yaklaşık 500 dolar borç aldığını ortaya koyuyor.

Gelecekteki kripto yatırımları için kaynakları sorulduğunda, ankete katılanların %21’i tüketici borcunu almayı planladıklarını açıklarken, %20’den fazlası banka tasarruflarını kullanmayı veya evleri yeniden finanse etmeyi düşündüklerini iletti.

Şaşırtıcı bir şekilde, baby boomerslar (1946-1964 arası doğumlu olanlar )  kripto para birimi satın almak için ortalama 4.000 doların üzerinde borç aldı. Bununla karşılaştırıldığında, yeni nesiller kripto portföylerini geliştirmek için daha az kredi aldı.

Anket, baby boomers’ların yaklaşık 2.000 $ ‘ lık en yüksek ortalama kripto holdinglerine sahip olduğu ve yalnızca %65 kar elde ettikten sonra nakde çevirmeye inandığı bildiriliyor. Genel olarak kadınların tıbbi masrafları ödemek için kripto para holdingleri satma olasılıkları daha yüksek olsa da, Gen Z’nin %31’i ve bin yılların %17’si öğrenci kredilerini kripto para ile ödeme konusunda seçeneklerini açık tutuyor. Ortalama olarak, katılımcılar kripto parayı altı ay ile beş yıl arasında herhangi bir yerde tutmayı planlıyorlar.

Y Kuşağı yatırım rehberliği için çevrimiçi forumlardan, Twitter‘a ve YouTube‘a büyük ölçüde güveniyor.

 

Harris Poll tarafından 4.000’den fazla kişiyle yapılan benzer bir ankete göre, Amerika’daki azınlık topluluklarının kripto varlıklara yatırım yapma olasılığının iki katından fazla olduğunu gösterdi. LGBTQ topluluğundan katılımcıların %25’i kripto para bulundurduğunu, ayrıca Siyah Amerikalıların %23’ü ve İspanyol Amerikalıların %17’si kripto para bulundurduğunu bildirdi.

Anket, Siyah Amerikalıların% 43’ünün ve LGBTQ topluluklarının% 39’unun bankacılık ve kredi kurumlarından ayrımcılık yaşadığını gösterdi.

Harris Poll CEO’su John Gerzema, kripto paraların “yeni, açık ve girişi engelsiz” olmasının, küçük toplulukların ilgisinin yükselmesinin en büyük nedenlerinden biri olabileceğine inanıyor.

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu