Amerikalı bir çift, NFT’ler sayesinde evlerini kaybetmekten kurtuldu

Amerikalı bir çift, NFT’ler sayesinde evlerini kaybetmekten kurtuldu

Amerikalı bir çift, Ethereum tabanlı takas edilemez tokenler (NFT’ler) topluluğunun inanılmaz desteğinin yardımıyla evlerine haciz gelmesini engellemeyi başardı.

Yakın zamanda, CNBC’nin “Make It” programı, Atlanta dışında bir çiftliği olan Thorne Melcher ve Mandy Musselwhite adlı Amerikalı bir çift hakkında bir haber yaptı.

Görünüşe göre, Thorne Melcher Şubat ayında yazılım mühendisi olarak işini kaybettikten sonra faturalar birikmeye başladı. Kız arkadaşı Mandy Musselwhite, sanat eserini satarak birkaç masrafı karşılayabilse de ne yazık ki çift ipotek ödemeleriyle karşı karşıya kaldı.

Çiftin, Atlanta, Georgia’daki çiftlik evlerinde altı ördek, iki kaz ve başka hayvanlar yetiştirdikleri bir çiftlik evi bulunuyor. Musselwhite CNBC’ye şunları söyledi:

” Bir şeyler düşünmemiz gerektiğini biliyordum. Bu mülkü kaybetmek istemedik. Burayı seviyoruz. Hayvanlar da burayı çok seviyor. “

Neyse ki, Para toplamak için 100’den fazla farklı özelliğin benzersiz kombinasyonları ile 10.000 karikatür ördek NFT’lerinden oluşan Dastardly Ducks koleksiyonunu oluşturma fikrini bulabildiler.

Bu NFT koleksiyonunu 19 Ocak’ta piyasaya sürdüler ve altı saatten kısa bir sürede tükendi. Çift, 120.000 Dolar’ın biraz altında bir kazanç sağladılar.

Ek olarak bu hikayeyi daha da heyecanlı kılan iki şey var. Birincisi, çiftin mali durumunun NFT lansmanından hemen önce ne kadar kötü olduğu. Aktarılan bilgilere göre banka hesaplarında yalnızca birkaç dolar vardı.

İkincisi, çiftin ipotek ödemelerinde 35.587 dolar borcu vardı ve 20 Ocak’a kadar avukatlarına bir çek sunmaları gerekiyordu, aksi takdirde 21 Ocak’ta mahkemeye çıkmaları gerekecekti.

Melcher, CNBC’ye şunları söyledi:

“Çiftliğimizi karikatür ördekleri satarak kurtardık. Ateşli bir rüya gibiydi. Bir anda çok hızlı satılmaya başladılar. Hepsi satılana kadar uyuyamadım.”