HaberlerKripto Para Haberleri

Amerika Birleşik Devletleri OCC Başkanı: ”Kripto Para Düzenlemeleri İçin Zaman Esastır”

Michael Hsu, kripto paralar dahada fazla büyürse düzenleme oluşturmanın çok daha zor olacağını söylüyor.

ABD OCC Başkanı (Para Birimi Denetleyici Ofisi ) Michael Hsu, Financial Times ile yaptığı bir röportajda, ABD’nin dijital varlıklar ve kripto para birimleri için bir düzenleyici çevre oluşturması gerektiğini ifade etti.

Hsu ek olarak, ABD düzenleyicilerinin kripto para birimi sektöründeki uygulamalarda daha aktif bir rol almaya çalıştıklarını söyledi.

OCC başkanının konu hakkındaki açıklamaları şu şekilde:

“Gerçekten ajanslar arasında koordinasyon mevcut. Sadece yaşıtlarımdan bazılarıyla konuşurken, bunlardan çok daha fazlasını koordine etme konusunda büyük çalışmalar olduğunu gördüm. Bu ortak çabalar, bireysel yatırımcıların ve tüketicilerin korunmasını destekleyecek yasalara odaklanacak.”

Kripto Para Düzenlemesi Söz konusu olduğunda, “Zaman Esastır”

Kripto para alanında düzenleme ve uygulama konusunda bazı işbirlikleri zaten gerçekleşti. Hsu, röportajda  küçük ama kıdemli bir ajanslar arası sprint takımının ilk kez Mayıs ayının başlarında toplandığını söyledi.

Bu grup, Federal Rezerv, Federal Mevduat Sigorta Kurumu ve kendi ofisindeki temsilcilerden oluşuyor. Şimdiye kadar, sprint ekibinin hedefleri, düzenlemelerin bir an önce oluşturulabilmesi için kuruluşların önünde dikkate alınacak fikirleri sunmak oldu.

Hsu, “Fikir şu ki, zaman esastır ve eğer çok büyürse kontrol etmek daha da zorlaşır” dedi. Kripto para medya kuruluşu CoinTelegraph’da, Hsu’nun ABD’de son zamanlarda ülkenin kripto düzenleme stratejisindeki boşluklara işaret eden tek düzenleyici figür olmadığına dikkat çekti.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu