HaberlerKripto Para Haberleri

American Bank, Müşterilerine Bitcoin ve Ethereum Hizmeti Sunacak

Merkezi Pensilvanya’da bulunan sahiplerinin büyük bir çoğunluğunu yerel bir topluluğun oluşturduğu American Bank‘ın müşterileri, banka tarafından sağlanan yeni kripto ticareti teklifi aracılığıyla artık Bitcoin ve Ethereum kripto para birimlerine erişebilecekler.

25 yılı aşkın bir geçmişe sahip banka, bankacılık müşterilerinin piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimini satın almalarını, satmalarını ve tutmalarını sağlamak için Bakkt kripto bağlantı çözümünü kullanacak. Bakkt kripto bağlantı çözümünün 2022’nin ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

American Bank, daha fazla müşteri bankaları aracılığıyla kripto para birimi satın almakla ilgilendikçe, kripto para birimlerine düşük maliyetli erişim sağlamak için Bakkt’ın öğretim materyallerini kullanmayı planlıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bitcoin 2022 Konferansı’nda Nayib Bukele Şoku!

Bakkt’ın Baş Gelir Yetkilisi Sheela Zemlin yayınlanan bir açıklamada; ”Araştırma, tüketicilerin mevcut bankalarından kriptoya erişmeyi tercih edeceklerini belirtti ve American Bank’ın müşterilerine güvenilir banka ilişkileri içinde kripto para birimine basit bir geçiş sağlamak için Bakkt ile ortaklık kurmasından heyecan duyuyoruz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu