Bitcoin HaberleriHaberler

Dünyanın En Büyük Sinema Markası Bitcoin’i Kabul Etmeye Başlayacak

AMC Entertainment, artık kripto para meraklılarını da çekmek istiyor.

Dünyanın en büyük sinema zinciri olan AMC Entertainment, ABD’deki tüm lokasyonlarında sinema biletleri için Bitcoin kabul etmeye başlayacak.

Şirketin CEO’su Adam Aron, kazanç çağrısı sırasında bu tür işlevselliği sağlayacak gerekli teknolojinin 2021‘in sonuna kadar uygulanacağını söyledi. Ancak şu an itibariyle AMC’nin Bitcoin ödemelerini tam olarak nasıl etkinleştireceği belli değil.

Şirketin kriptoya geçişinin, bu yılın başlarında AMC hisselerinin yükselmesine neden olan Reddit kaynaklı meme stok çılgınlığıyla bağlantılı olabileceği söyleniyor.

AMC CEO’su Aron, yolo hisse senetleriyle ilgilenen birçok perakende yatırımcının da kripto para birimleri konusunda hevesli olduğunu iddia ediyor .

AMC, 1.004 sinema salonu ve 11.041 ekranıyla dünyanın en büyük sinema zinciridir. Bunun yanında şirket, Mart ayında en kazançlı pazarları olan California ve New York’taki tiyatroları yeniden açmayı başardı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu