Bitcoin HaberleriHaberler

Amazon, Ödemeler İçin Bitcoin Kullanma Söylentilerini Yalanladı

E-ticaret devi yakında Bitcoin ödemelerini destekleyecek söylentilerini reddetti. Ancak Amazon sözcüsü firmanın hala kripto alanıyla ilgilendiğini söyledi.

Amazon, şu anda Bitcoin için bir planı olmadığını öne sürerek, Bitcoin ödemelerini desteklemeye hazır olabileceği yönündeki son spekülasyonları yalanladı.

Reuters tarafından bugün yayınlanan bir rapora göre, Amazon kripto endüstrisiyle ilgilenmeye devam ediyor, ancak henüz ödemeler için dijital varlıkları dahil etmek gibi özel bir planı yok. Şirket sözcülerinden biri konu hakkında şunları söyledi:

“Endüstriye olan ilgimize rağmen, kripto para birimleri için özel planlarımız etrafında ortaya çıkan spekülasyonlar doğru değil.”

Ancak sözcü, Amazon’un kripto ödemelerini araştırdığını inkar etmedi ve şunları ekledi: “Amazon’da alışveriş yapan müşteriler için bunun nasıl görünebileceğini keşfetmeye odaklanmaya devam ediyoruz.”

22 Temmuz’da Amazon, dijital para birimi ve blok zinciri ürün lideri için bir iş ilanı yayınladı. Dört gün sonra, Londra’daki City AM gazetesi, Amazon’un “kesinlikle” Bitcoin ödemelerini desteklemeye ve yerel bir token başlatmaya hazırlandığını iddia eden bir bir haber yayınladı. Bu da Amazon’un sözde kripto planları için çılgınca bir beklentiyi ateşledi.

[affiliate_news2 id=”4371″]

Çinli kripto para araştırmacısı Wu Blockchain, Amazon’un dedikodu planlarını Pazartesi günkü yükselen piyasa hareketine bağladı. Bu sırada Bitcoin, üç saatten az bir sürede kabaca %15 değer kazandı. Wu, 26 Temmuz tweetinde şunları söyledi :

“Bitcoin bir saat içinde %12 artarak artışa öncülük etti. Çünkü Çinliler yeni kalktılar. Amazon’un Çin toplumunda yayıldığına dair bu söylentiden sonra Bitcoin fiyatının yükselmeye başladığı aşikar.”

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu