Bitcoin HaberleriHaberler

Altın ve Gümüş Düşerken Bitcoin 45 Bin Doların Üzerine Çıktı

Bitcoin, Haziran ve Temmuz aylarında 35.000 ABD doları civarında gezinirken, geçen ay tekrar yükselmeye başladı. CoinMarketCap verilerine göre son 24 saat içinde Bitcoin fiyatı Mayıs ortasından bu yana ilk kez 45.000 ABD dolarını kırdı .

Altın ise son 24 saatte ons başına 1,731 ABD doları ile Haziran sonundan bu yana en düşük fiyatıyla işlem gördü. Kıymetli metal, Mayıs ayında neredeyse 2.000 ABD Doları ile işlem görüyordu.

Gümüş de geçtiğimiz hafta %8.25‘lik bir fiyat düşüşü yaşadı ve son zamanlarda 23.26 ABD Dolar’ına geriledi. Bu, Nisan başından beri en düşük fiyat noktası. Gümüş, Mayıs ayında altına benzer bir fiyat artışı görmüş ve ons başına 28 ABD doları civarında kalmıştı.

Eqonex küresel değişim satış müdürü, Justin d’Anethan, konu hakkında şunları söyledi:

“Yatırımcılar Bitcoin’i altına göre daha iyi bir alternatif olarak görüyorlar.”

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’da, Bitcoin’e benzer bir fiyat yörüngesi gördü. Ethererum, aynı piyasa çöküşünün ortasında Mayıs ortasından bu yana ilk kez 3.000 ABD dolarının üzerine çıktı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu