HaberlerKripto Para Haberleri

Güney Kore Bankacılık Birliği, Altcoin Ticaret Çılgınlığındaki Artıştan Endişeli

Güney Kore'deki bir bankacılık derneği, ülke genelinde düzenleyici tartışmalara ağırlık katarak yüksek altcoin ticaret hacmi ile ilgili endişeleri artırdı.

Güney Kore Bankalar Federasyonu (KFB), üyelerinden kripto borsalarının müşterilerinin altcoin ticaret faaliyetleri aracılığıyla işlem hacimlerini denetlemelerini istedi.

Güney Kore’de Altcoin Ticaret Hacmi Geçen Hafta Sonu Bitcoin’den Daha Yüksek Performans Gösterdi

The Korea Herald’a göre KFB, hizmetlerini yerel sanal para borsalarına sundukları için Güney Koreli bankaların yüksek altcoin alım satım hacimleri karşısında maruz kalabilecekleri potansiyel risklerden endişe duyuyor.

Medya kuruluşu, uyarının, işlem hacimlerindeki altcoinlerde yaklaşık %95’e yükselen önemli bir artışın ardından geldiğini söyledi.

Kore Bankalar Federasyonu’ndan bir yetkili konuyla ilgili şu yorumları yaptı:

Önerdiğimiz kriterlerden biri, dijital varlıkların güvenliği ve bu, bir borsadaki dijital para sayısıyla ölçülebilir. Bir borsa çok fazla dijital varlıkla ilgilenirse, daha fazla risk alır.

Geçen Cumartesi 24 saat boyunca , yerel borsa Upbit’te Bitcoin ( BTC ) hacim seviyeleri yalnızca % 4,26 idi.

Bununla birlikte, bankacılık birliği, yerel bankalardan, kripto para birimi borsaları aracılığıyla şüpheli işlemlerin denetlenmesine ilişkin mevcut kuralları güçlendirmelerini ve revize edilmiş “Belirtilmiş Finansal İşlem Bilgilerini Raporlama ve Kullanma Yasası”na göre bunları raporlamalarını ister.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu