HaberlerKripto Para Haberleri

Almanya Kurumsal Fonlarla Kripto Para Yatırımlarına İzin Veriyor

Almanya'daki büyük yatırımcılar artık kurumsal fonları kripto para yatırımlarına tahsis edebilir.

Almanya’daki kurumsal yatırımcılar fonların beşte biri kadarını artık kripto para birimlerine tahsis edebilir. Alman düzenleyiciler, kripto para ve bu tür değişken dijital varlıklara yönelik düzenlemeler yaparken varlık yöneticilerine hala dikkatli olmalarını tavsiye ediyor.

Belirlenen bu yeni kurallar Temmuz ayının başında yürürlüğe girdi. Geçmişte, finansal düzenleyiciler, kripto piyasasının riskli ve değişken doğası konusundaki endişesini vurgulamıştı.

Bu yeni gelişme, Almanya’nın Federal Mali Denetleme Kurumu’nun (BaFin)  gelişmekte olan finansal teknolojinin gelecekteki büyümesini teşvik etmek istediğini gösteriyor.

[affiliate_news2 id=”3709″]

Almanya’da ”Spezialfonds” adı verilen özel fonlarda tutulan varlıklar, yeni düzenlemelerin uygulandığı varlıklardır. Bu fonlar genel nüfusa değil, kurumsal yatırımcılara özeldir.

Artık bu fonların kripto paralara dönüştürülme potansiyeli olduğuna göre, bu gelişme milyarlarca avroyu kripto piyasasına kaydırabilir. Bununla birlikte, düzenleyiciler, yetkililer ve temsilciler, sürekli değişen kripto para endüstrisine karşı hala tereddütlere sahipler.

Almanya ayrıca ülke içinde blockchain gelişiminin geleceğine yönelik önemli adımlar atmaya başladı. Örneğin, seçilmiş bir grup lise mezunu, blockchain teknolojisi kullanılarak mezuniyet diplomalarına sahip olacak. 

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu