Alman Sparkasse Tasarruf Bankaları 2022’de Kripto Hizmeti Sunabilir

Alman Sparkasse Tasarruf Bankaları 2022’de Kripto Hizmeti Sunabilir

Kısa Notlar

  • Almanya’daki tasarruf bankaları (Sparkasse), müşterilerinin dijital para birimleriyle ticaret yapmalarını sağlayabilecek bir kripto projesi geliştiriyor.
  • Planlara göre Sparkasse müşterileri, doğrudan çek hesapları aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere kripto para birimleri satın alabilecekler.
  • Bununla birlikte, Sparkasse komitelerinin, önümüzdeki yılın başlarında oylama sırasında gerçekleşebilecek herhangi bir eylemde bulunulmadan önce bir pilot projeyi onaylaması gerekiyor.

Planlara göre Sparkasse müşterileri, doğrudan çek hesapları aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere kripto para birimleri satın alabilecekler. Sparkasse bankalar, artık kripto ticareti yapmak için borsalara katılıp KYC süreçlerinden geçmek zorunda kalmayacak oldukları bu projeyi müşterilerine bir avantaj olarak sunacak. Tasarruf bankaları zinciri, finansal açıdan muhafazakar Almanlar değişken varlık sınıfına sıcak baktıklarından, müşterilerin markalarına duydukları güvenin de altını çizdi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bir Kanada Borsası Daha XRP’yi Delist Ediyor

Avustralya’da kripto bankacılığı

Geçen ay, Commonwealth Bank (CBA), ülkenin kredi endüstrisinden gelen uzun süreli tereddütün ardından, Avustralya‘da kripto hizmetleri sunan ilk ana banka oldu. Bu hizmetleri sunarken CBA, Amerikan kripto borsası Gemini ve blockchain analiz firması Chainalysis ile ortaklık kurdu. Bankanın araştırması, müşterilerinin birçoğunun zaten çeşitli kripto borsaları aracılığıyla kripto varlıkları alıp sattığını ve elinde tuttuğunu ortaya çıkarmıştı.

CBA CEO’su Matt Comyn, ülkenin mali düzenleyicisinden potansiyel bir soruşturma da dahil olmak üzere duyuruyu izleyen incelemeye rağmen, hareketini savundu. Özel dijital paranın muhtemelen finansal sistemin kalıcı bir fikstürü olacağına inanıyor, bu nedenle bankasının onu çevreleyen düzenlemeleri etkilemesini tercih ediyor.