HaberlerKripto Para Haberleri

Çinli ödeme devi Alipay yeni NFT’ler için alıcı buldu

Alipay, yeni NFT eserlerini piyasaya sürdü.

Çin’in en büyük ödeme uygulamalarından biri olan Alipay, kullanıcıların ödeme kodu sayfaları için duvar kağıtları olarak tasarlanan ve bir gün içinde satılan iki baskının toplam 80.000 kopyası ile NFT sanat eserlerini piyasaya sürdü.

Alipay dün, geçen ay ekranlara gelen popüler Çin animasyon filmi “White Snake 2: The Tribulation of the Green Snake”in yer aldığı, sanat eserlerinin iki basımını satmaya başladı .

Alıcılar, 9,90 yuan (1,53 ABD Doları) kullanarak sanat eserlerine sahip oldular. E-ticaret devi Alibaba’nın fintech iştiraki Ant Group, blockchain teknolojisine büyük yatırım yaptı.

Bunun yanında, ülkenin devlet tarafından işletilen prototip dijital para birimi olan e-CNY’nin geliştirilmesi konusunda Çin merkez bankasına katkıda bulundu.

Haziran ayında Ant Group, blok zincirlerinin veri hacmini ve istikrarını iyileştirmeye yardımcı olmayı vaat eden yüksek hızlı, uzun mesafeli bir blok zinciri iletişim teknolojisi olan Blok Zinciri İletim Ağı’nı başlattı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu