Blockchain HaberleriHaberler

Alipay, Uygulama İçi NFT Satış Özelliğini Başlattı

Çin'in en büyük ödeme hizmeti sağlayıcısı Alipay, uygulama içi NFT satışlarını başlattı.

Çin’in en büyük ödeme hizmeti sağlayıcılarından biri olan Alipay, NFT’lerin satışı için yeni bir platform başlattı. Yerel basında çıkan haberler ve Çinli gazeteci Colin Wu’nun tweetleri, şirket hakkındaki önemli gelişmeyi doğruladı.

Alipay uygulamasındaki NFT’ler

Kullanıcılar, platformun ara yüzünün birkaç ekran görüntüsünü paylaştı ve uygulamadan direkt olarak NFT satın alınabileceğini söylediler.

Sino Global Capital CEO’su Matthew Graham, bir tweet gönderisinde Renminbi para birimi olarak ödenen bir NFT satın aldığını söyledi.

Wu Blockchain, NFT’lerin AntChain’e dayandığını belirtti. AntChain, Ant Group‘un bir ürünüdür. NFT Token’ları ve sertifikaları vermek için kullanılan bir kurumsal blok zinciridir.

Hükümet, kripto para birimlerinin ekonomiyi bozabileceğini ve yasa dışı faaliyetleri teşvik edebileceğini söylerken, aynı zamanda teknolojinin faydalarından da bahsediyor.

Çin, 2035‘e kadar uzanan daha kapsamlı bir planın parçası olan blockchain teknolojisinin uygulanması için uzun vadeli bir strateji yayınladı.

Ülkenin teknolojiye odaklanmasının en büyük göstergesi, merkez bankası dijital para birimine yönelik yaptığı çalışmalar denilebilir. Çin, dijital yuan için birkaç pilot program yürüttü ve başarılı oldu. Ancak resmi olarak ne zaman piyasaya sürülebileceğine dair net bir bilgi yok.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu