HaberlerKripto Para Haberleri

Ünlü Ödeme Şirketi Alipay Dijital Yuan Testine Başlıyor

Ant Group'un yan kuruluşu olan Alipay Dijital Yuan testine başlıyor. Ünlü ödeme şirketi kullanıcıların dijital Yuan'ı test etmesine izin verecek.

Ant Group’un sahip olduğu mobil ödeme platformu Alipay dijital Yuan konusunda önemli atılımlar yapıyor. Şirket bazı kullanıcılarının ortaya çıkan dijital Yuan ticaret ekosistemine katılmasına izin verecek.

China Securities Journal’ın Pazartesi günkü bir raporuna göre, bu yeni özellik MYbank’ın ülkenin genişletilmiş dijital para elektronik ödeme test protokollerine katılımının bir sonucudur.

Haber, Ant Group’un Çin’in merkez bankası dijital para projesine katılımını daha da güçlendiriyor. Gerçekten de firma, ülkedeki en büyük internet bankalarından biri olan MYbank’ın çoğunluk hissesine sahip.

Alipay Dijital Yuan Çalışmalarını Destekleyecek

CNBC tarafından aktarılan bir açıklamada Ant Group, dijital Yuan denemelerine dahil olduğunu doğrulayarak şunları ekledi:

“E-CNY davasının katılımcılarından biri olarak Ant Group’un ortağı MYbank, Çin Halk Bankası’nın genel düzenlemesi uyarınca duruşmayı istikrarlı bir şekilde ilerletecek. Ant Group, MYbank ile birlikte PBOC’nin e-CNY’sinin araştırma, geliştirme ve denemelerini desteklemeye devam edecek. “

Ant Group, 2017 senesinden beri dijital para birimleri üzerinde PBoC ile işbirliği yapıyor. Çin merkez bankasının, dijital yuan bağlantılı uygulamalar oluşturmak için firmanın mobil uygulama geliştirme ortamını kullandığı biliniyor.

PBoC, çeşitli şehirlerde bir dizi airdrop ve etkinlik aracılığıyla dijital Yuan’ın kullanımını teşvik etmeye devam ediyor. Bu benimseme etkinlikleri genellikle, yatırımcıların para birimini bir ödeme aracı olarak kabul etmeye teşvik edildiği alışveriş festivallerini hedefliyor.

Nisan ayında, Çinli e-ticaret devi JD.compersonel maaşlarını ödemek için dijital Yuan’ı zaten kullandığını duyurdu . Çevrimiçi perakende şirketi, dijital para birimini bir ödeme yöntemi olarak geri kabul etmeye başlayan ilk şirket oldu. Alipay dijital Yuan ile ödeme alan 2. şirket olacak.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu