Alibaba’nın Başkan Yardımcısı kripto para yanlısı olduğunu itiraf etti

Alibaba’nın Başkan Yardımcısı kripto para yanlısı olduğunu itiraf etti

Blockchain ve kripto alanlarıyla ilgili araştırmalar yapan Çinli gazeteci ve blog yazarı Colin Wu, kriptoyu sevdiğini belirten Alibaba Group‘un başkan yardımcısı Joe Tsai hakkında yakın zamanda bir tweet paylaştı.

Wu, bunun yanı sıra Tsai’nin Brooklyn Nets NBA takımına sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Tsai kriptoyu seviyor ama Alibaba madencilik teçhizatlarının satışını yasakladı

Alibaba’nın üst düzey yöneticisi Tsai’nin kişisel tercihi kripto lehine olmasına rağmen, e-ticaret devi bu yıl genel bir kripto karşıtı politika uyguluyor.

Bunun nedeni, büyük ölçüde Alibaba’nın Çin merkezli olması ve Çin madencilik yasağının yanı sıra bu yıl yerel yönetim tarafından dayatılan bir yasağın akışına uymak zorunda olması.

Eylül ayında Alibaba Group’un kripto madencilik teçhizatlarının satışını yasakladığı bildirilmişti. E-ticaret devi ayrıca Bitcoin, Ethereum ve Litecoin dahil olmak üzere tüm platformlarında kripto para birimlerini yasakladı.

Şirket ayrıca kripto para birimi endüstrisi ile ilgili herhangi bir öğretici ve el kitabının satışını durdurma sözü verdi. Alibaba, Çin’de faaliyet göstermeye devam edebilmek için kriptoya bu ciddi kısıtlamaları getirmek zorunda kaldı.