HaberlerKripto Para Haberleri

Alibaba’nın Sahibi Olduğu South China Morning Post, NFT Endüstrisine Adım Attı

Jack Ma'nın South China Morning Post'u kendi NFT platformunu duyurdu

Alibaba Group‘un sahibi olduğu Hong Kong merkezli önde gelen gazetelerden South China Morning Post, NFT koleksiyonunu piyasaya sürdüğünü duyurdu.

NFT’ler, medya kuruluşunun “ARTIFACT” adlı kendi platformu aracılığıyla yayınlanacaktır. Detaylı bilgi için pProjenin Litepaper’ına bakabilirsiniz.

Şirkete göre NFT platformunun amacı, aranabilirliklerini ve blok zinciri yardımıyla tarihi varlıkları tokenize etmek için “standartlaştırılmış bir meta veri yapısı” oluşturmaktır.

Platform, daha geniş kitlelere ulaşmak için zincirden bağımsız olmayı hedefliyor, ancak başlangıçta birkaç isimsiz blok zinciri ile çalışmaya başlayacak. Yapılan açıklamalara göre 118 yıllık medya arşivi tokenize edilecek.

[affiliate_news2 id=”4069″]

Taslaklardan biri, eski bir İngiliz kolonisi olan Hong Kong’un 1 Temmuz 1997‘de gerçekleşen Çin’e devir teslimini gösteren gazetenin kapağını içeriyor.

SCMP

Uzun vadede platform, gazeteler ve müzeler gibi diğer kurumların kendi ARTIFACT‘lerini yayınlamasına izin verecek. Gazete ayrıca, merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) yardımıyla kimlik doğrulama sürecini yönetmeyi planlıyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu