Haberler

Algoritmik Ticaret Hakkında Tüm Detaylar

Algoritmik Ticaret Stratejilerine bir göz atın

Ticaret, para kazanmak için ve pasif gelir elde etmek adına büyük bir fırsattır. Günlük ticaret fikri ek iş mantığı olarak insanlara tanıtıldığında, gerçek şu ki birçok insan günlük tüccar olmak için mevcut işlerini riske atmış ve profesyonel olmadan ticaret dünyasına girmiştir.

Geçmişte bu mümkün değildi, çünkü işlemleri gerçekleştirecek yazılım mevcut değildi. Ayrıca, yeterli kaynak için yapıya sahip değildik.

Birçok insan eşit ölçülerde para kazandı yada kaybetti. Yakın zamanda 35 yaşında bir bankacının mevcut işinden ayrılarak günlük ticaret yaptığını duyduk. Başladıktan birkaç gün sonra parası bitti sebebi duruma profesyonel olarak yaklaşmamak ve yeterli bilgi ve stratejiye sahip olmamak olabilir.

Geçmişte buna benzer birçok hikaye duymuşsunuzdur. Bu nedenle, bir tüccar olarak sürekli işlem takibi yapmak oldukça zor ve yıpratıcı olabilir. Kayıplardan kaçınmak ve uygulanabilir stratejiler uygulamak oldukça önemlidir.

Bu stratejiler çok uzun bir süredir test edilen ve kanıtlanan planlamalardır. Bu nedenle, bir tüccar olarak farklı fikir ve strateji bulmak ve bunları farklı pazar türlerinde kullanmak gerekir.

Bu yazıda size algoritmik ticaret hakkında bilgi vereceğiz ve kendi ticaret stratejinizi nasıl geliştireceğinizle ilgili birkaç ayrıntıyı vurgulayacağız.

ALGORİTMİK TİCARET NEDİR?

Algoritmik ticaret, teknik göstergelerinizi buna göre ayarlamak için farklı kodlar  ve stratejiler kullandığınız bir kavramdır .

Geçmişte, algoritmik ticaret, çok fazla kodlama deneyimine ve uzmanlığına sahip kişilerin elindeydi. Bugün , tüm bu bilgilere sahip olmayan herkes , algoritmalarını basit bir sürükle ve bırak stratejisi kullanarak geliştirebilir ve yürütebilir. Sürükle ve bırak stratejisi , daha önce geliştirilmiş araçları alıp sırayla sürüklediğiniz bir stratejidir .

[affiliate_news2 id=”3867″]

Algoritmik araçlarınızı geliştirdikten sonra , orada olduğunuzda ve olmadığınızda alım satımları gerçekleştirmek için bunları kullanabilirsiniz . Belirli bir piyasa alım satım beklentilerinizi karşıladığında  belirli done’ler elde etmiş iseniz sizi otomatik olarak uyaracak algoritmalar da geliştirebilirsiniz.

Örneğin, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 30’a, Stokastik 30’a ve ADX 25’e ulaştığında bir satın alma sinyali tetikle,  Yada  RSI 70’deyken bir satış sinyali tetiklenecek, stokastik ise 70’te ve ADX 70’te düştü ,4 saatlik güçlü bir direnç kırılım bilgisi geldi gibi uyarıları baz alarak alış satış sinyalleri oluşturulabilir.

Çok yaygın hale gelen bir diğer strateji , işlemlerin kopyalanması üzerinedir .   ( Copy Trade )Bu,  acemi tüccarların en iyi ticaret yapanları  topladığı ve daha sonra onların işlemlerini taklit ettiiği bir stratejidir.

Gerekli alt yapı ve yazılım bilgisine sahip olan insanlar,bu işlemleri kolay bir şekilde hayata geçirebilir,yazılım bilgisi olmayan kişiler ise aracı kurumlar yada borsaların vermiş olduğu grid bot benzeri yapılarda işlem yapmanız mümkün, HUOBI Global bu anlamda işlem yapabilmeniz için sizlere grid bot hizmeti sunmaktadır.Gerekli bilgilendirmeleri okuyarak backtestler sonrası kendi işlemlerinizi takip ettirmeniz mümkün.

Daha profesyonel ve farklı stratejiler ile işlem yapan, ROI takibi yapılabilen ,%50 kar al %50 traling stoplu takip benzeri yapıları olan, çok amaçlı trade ve stratejilerinizi ekleyebileceğiniz botları mevcut, bir sonraki yazımızda sizlere bu çalışma planları hakkında daha fazla detay ve kendi stratejilerinizi kullanmak adına faydalı bilgiler sunacağız.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu