Altcoin HaberleriHaberler

Algorand (ALGO), Latin Amerika’daki İlk Blockchain Tabanlı COVID Pasaportu İçin Ortak Proje Yürütecek

Dünyanın ilk blockchain destekli COVID pasaportu VitalPass, Algorand (ALGO) ve Koibanx arasındaki ortak bir projenin parçası olarak yayına girdi.

Dünyanın ilk blockchain destekli COVID pasaportu VitalPass, Algorand (ALGO) ve Koibanx arasındaki ortak bir projenin parçası olarak Kolombiya’da yayına girdi.

Pasaport, hastalar için kullanıcı dostu, güvenilir ve basit deneyimler oluşturma yeteneğine sahip. En büyük avantajı ise kullanıcıların kağıt sertifikadan dijital sertifikaya geçmesine olanak tanımasıdır.

COVID’i izlemek için neden blockchain?

Algorand&VitalPass
VitalPass

VitalPass adı verilen dijital pasaport projesi, Latin Amerika’daki aşılama sürecinde güvenlik, izlenebilirlik ve şeffaflığı sağlamak için hayata geçirildi. Sistem, Covid-19 aşılamasını Algorand’ın gelişmiş blok zinciri teknolojisi aracılığıyla izlemek için oluşturuldu.

Algorand Operasyon Direktörü W. Sean Ford proje hakkında şunları söyledi:

“Latin Amerika’dan çıkan yenilikten heyecan duyuyoruz, özellikle de yenilikçi çözümleri hayata hızlı bir şekilde getirmek için verimli ve gelişmiş blok zincirinin gücünden yararlanma yeteneği söz konusu olduğunda. Algorand’ın ekosisteminin Güney Amerika’daki genişlemesini görmek oldukça heyecan verici. Birçok önde gelen kuruluş görev açısından kritik bir çözüm sunmak için açık ve erişilebilir bir altyapı etrafında birleşti”

 

Ürün, La Casita Roja ve Auna Ideas tarafından Kardiyoinfantil Kliniği gibi ortakların işbirliği ile, aşılanmış vatandaşları ve hastaları en üst düzeyde güvenlikle takip etmeye dayanan hızlı bir çabanın sonucudur.  Bunun için blockchain endüstrisinde önde gelen iki kuruluş olan Algorand ve Koibax ile ortaklık kuruldu.

VitalPass nasıl çalışır?

Bir kişi aşı için bir yeri ziyaret ettiğinde, bir kullanıcı adı atamak için e-posta adresi kullanılacaktır. Aşı yapanlar daha sonra kişi hakkında bilgiler içeren bir form dolduracaklar.

Sertifikalar, sağlık merkezinde verilecek ve Koibanx tarafından tasarlanan bir kullanıcı ara yüzü aracılığıyla Algorand blok zincirine kaydedilecektir.

Bu sistem, kişiye blok zincirindeki bir aşı doğrulamasına bağlı pasaport benzeri bir belge sağlıyor. Ayrıntılara basit bir QR koduyla erişilebiliyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu