Alex Mashinsky’ye Göre Bitcoin ve Altın 2022’de Yükselecek

Alex Mashinsky’ye Göre Bitcoin ve Altın 2022’de Yükselecek

Merkezi finans platformu Celsius Network‘ün CEO’su Alex Mashinsky, amiral gemisi kripto para biriminin ve altının gelecek yıl yükselebileceğini söylüyor.

Mashinsky, Kitco News röportajında, ABD‘deki maliye ve para politikalarının 2022’de para arzı arttıkça ve fiat para biriminin değer kaybetmesi yoğunlaştıkça Bitcoin (BTC) ve altını artıracağını söyledi.

“Onlar (ABD Hazine Bakanlığı ve Federal Rezerv Bankası) reflasyona devam edecekler ve bu nedenle er ya da geç, hem Bitcoin hem de altın aslında çok daha fazla değer kazanacak çünkü temel olarak, insanlar para kazandıklarını anlayacaklar.”

Celsius Network CEO’suna göre, Bitcoin 2022’de altı haneli bir fiyata daha çok yaklaşabilir.

“Yani Bitcoin’in, gelecek yıl 140.000 ila 160.000 dolar arasında tekrar yükselmesini bekliyorum. İnsanlar, bunların ana gemiyle, yani dolarla bağlantılı olmayan gerçek iki varlık olduğunu anladığında altının 2.000 doların çok üzerine çıkmasını ve bu seviyelerin üzerinde kalmasını bekliyorum.”

Mashinsky, Bitcoin ve altının, Federal Rezerv’in enflasyonla mücadele ve varlık alımlarını azaltma çabaları nedeniyle toparlanmadan önce düşebileceğini söylüyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Arsenal FC, Bir Dizi Problemle Karşı Karşıya!

“Enflasyonun yükselmeye devam ettiğini görüyorsak, Fed’in gerçekten de enflasyonla boynuzları kilitlediğini, onu Pandora’nın kutusuna geri koymaya çalıştığını görüyoruz, sanırım Bitcoin ve altın dahil varlık sınıflarının gerçekten düşüşe geçtiğini göreceğiz.”

Bitcoin, yazı yazılırken 49.218 dolardan işlem görüyor.