Akoustis, 2024 yılının 3. çeyreğinde üretim için Wi-Fi 7 filtre siparişi aldı

Akoustis, 2024 yılının 3. çeyreğinde üretim için Wi-Fi 7 filtre siparişi aldı

Patentli yüksek bant RF filtreleri konusunda uzmanlaşmış bir üretici olan Akoustis Technologies, Inc. (NASDAQ: AKTS), üst seviye bir müşteriden yeni jenerasyon Wi-Fi 7 filtreleri için sipariş aldığını duyurdu. 4×4 MIMO Wi-Fi 7 yönlendirici platformu için tasarlanan bu filtrelerin, müşterinin 2024 takvim yılının Eylül çeyreğinde planlanan üretim artışını desteklemesi bekleniyor.

Şirketin 5.5 GHz ve 6.5 GHz XBAW® filtreleri, 32 milyondan fazla konut müşterisine sahip ABD merkezli başkan bir operatörün yönlendiricilerine entegre edilecek. Bu filtreler sırasıyla U-NII 5’ten 8’e ve U-NII 1’den 3’e kadar birlikte varoluşu mümkün kılacak halde tasarlanmıştır. Kompakt 1,6 x 1,8 mm boyutlarında paketlenmişlerdir ve küçük taşıyıcı yönlendiriciler için yararlı olan düşük gecikme mühleti sunan mimarileri desteklemektedirler. Ayrıyeten filtreler, Wi-Fi 6E’nin azamî data suratına nazaran kıymetli bir artış olan yaklaşık 46 Gbps’ye kadar gelişmiş Wi-Fi 7 data suratlarını desteklemektedir.

Akoustis CEO’su Jeff Shealy, Wi-Fi 7 bir ortada var olma filtrelerinin taşıyıcının yönlendirici platformuna entegrasyonunun teknolojik ilerlemelerini ve küçük taşıyıcı yönlendiriciler için üstün performans sunma yeteneklerini gösterdiğini belirtti.

Şirketin tescilli XBAW® üretim süreci, taşınabilir ve başka kablosuz uygulamalara yönelik toplu akustik dalga RF filtreleri üretmek için kullanılıyor. Akoustis, Canandaigua, NY’de 125.000 metrekarelik bir ticari gofret üretim tesisi işletmektedir ve merkezi Charlotte, Kuzey Carolina yakınlarındadır.

Bu haber bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Koşul ve Şartlar kısmımıza bakın.

Kaynak: Investing TR