AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Shiba Inu Türkiye Topluluğu’nu Kabul Etti

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Shiba Inu Türkiye Topluluğu’nu Kabul Etti

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, SHIB‘nin Türkiye’den bir ‘SHIB Army’ üyesi olan Shiba Inu Türkiye Topluluğu ile bir araya geldi.

Shiba Inu Türkiye lideri Shiba Inu geliştiricisi Shytoshi Kusama‘nın 9 Mart’ta attığı bir tweet’e göre, Shiba Inu Türkiye, SHIB ekosisteminin ele alındığı, Mustafa Elitaş başkanlığındaki TBMM yetkilileriyle yüz yüze görüştü.

“MUHTEŞEM HABER. Küresel benimseme büyümeye devam ediyor! Shibarmy @shibaturkish ile tanıştığınız için teşekkürler .@mustafaelitas!!!”

SHIB ile Türk Lirası alım satım faaliyeti

Gelişme, Türk Lirası’nın 2021 ve 2022’de hızlı bir şekilde değer kaybetmesinin hemen ardından gerçekleşti ve bu da Shiba Inu ve Tether ile Türk Lirası eşleşmelerinin Bitcoin‘den beş kat daha yüksek olmasına neden oldu.

Toronto merkezli kripto platformu FRNT Financial‘ın veri ve analitik başkanı Strahinja Savic, CoinDesk’e verdiği demeçte, “Veriler, liranın karşı karşıya olduğu istikrarsızlığa rağmen, yerel tüccarların SHIB gibi madeni paralarla ilişkili istisnai getirilerden hala etkilendiğini gösteriyor” dedi.

2021’de Türk Lira, arka arkaya dokuzuncu yıl için dolar karşısında düşüş gösterdi ve tarihi bir dip görmüş oldu. 2022’nin başından bu yana Türk Lirası %5 daha düştü ve 2021’de %46,5’lik bir zirve yaptı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bitcoin, Çarşamba Gününün Kazanımını FED Faiz Kararı Öncesinde Tersine Çevirdi

Türk Lirasının sürekli devalüasyonu, tokenin giderek daha fazla benimsenmesi ve ekosisteminin istikrarlı gelişimi, Türk halkını SHIB’ye agresif bir şekilde yatırım yapmaya sevk etti.

Toplantıdan sonra hükümet tarafından atılacak herhangi bir adım Shiba Inu ve SHIB topluluğu için çok büyük bir başarı olacaktır.