Faydalı BilgilerHaberler

Airdrop Nedir? Herkes Yararlanabilir Mi?

Kripto para meraklılarının yakından takip ettiği Airdrop nedir? Bir göz atın.

Airdrop, kripto para piyasasına yeni girecek olan coinlerin ücretsiz bir şekilde dağıtılmasıdır. Peki, bu dağıtım neden yapılıyor? Airdrop’daki mantık projenin reklamını ve tanıtımını yapmaktır. Özetle kullanıcıları projeye teşvik etmektir denilebilir.

Piyasaya girmeye hazırlanan hemen hemen tüm coinler sağlam bir kitle oluşturmak ve popülaritesini arttırmak amacıyla bu yolu izlemektedir.

Airdrop’dan Herkes Faydalanabilir Mi?

Hemen hemen tüm airdrop etkinliklerinde kampanyaya katılmak için yerine getirilmesi gereken bir takım şartlar bulunur. İlk yapmanız gereken bu şartları öğrenmektir.

Coinlerin resmi web sitesinden ve Bitcointalk gibi kripto para forumlarından airdrop etkinliklerini takip edebilirsiniz. Burada amaç reklam ve tanıtım olduğu için forumlarda sık sık duyuruları yapılıyor.

Airdrop düzenleyen coin projeleri, kendi hedeflerini ve beklentilerini katılım şartlarında detaylı bir şekilde belirtirler. Bu katılım şartlarını ve diğer adımları yerine getiren herkes Airdrop’tan yararlanabilir.

Airdrop’ta bazen katılım şartının istenmediği durumlarda olabiliyor. Uygulama yüklemek, kampanyayı sosyal medyada paylaşmak gibi küçük işlemler isteyen projelere de rastlanabiliyor.

Airdrop Kazançlı Mı?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi coinlerin katılım şartlarını yerine getiren herkes Airdrop’lardan yararlanabilir. En güzel yanı kullanıcılardan hiçbir ücret istenmemesidir.

Kazanç konusuna gelecek olursak, bu tamamen projenin arkasındaki ekibe, yol haritasına, yatırım alma potansiyeline ve gördüğü ilgiye bağlıdır.

Yani ücretsiz bir şekilde aldığınız bu coinler piyasaya girip bir anda patlama yaşayabilir. Bunun yanında hiçbir zaman piyasaya girmeyip bir balon gibi sönebilir.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu