HaberlerKripto Para Haberleri

Afroblocks, Gana’nın Dijital Cedi Projesinde Kripto Paraları Örnek Alması Gerektiğini Belirtiyor

Afroblocks'un kurucu ortağı, Gana merkez bankasını e-cedi projesinde başarılı olması için kripto paraları taklit etmesi gerektiğini söyledi.

Gana Bankası’nın (BoG) merkez bankası dijital para birimi (CBDC) girişimi, kurum içi bağımsız bir dernek olan Afroblocks‘un merkez bankasının çalışmaları konusunda netlik eksikliğine dair spekülasyon yapması nedeniyle şüpheyle karşılanmaya başlandı.

Afroblocks, Gana Bankası’nı dijital para birimini planlarken ve geliştirirken “eski geleneksel finans düşüncesinden” uzaklaşması konusunda uyardı.

Afroblocks kurucu ortağı Omar Majdoub, Gana’daki bir CBDC’nin başarısının, günümüz kripto para birimlerini taklit etmekten geçtiğini söyledi.

CBDC projesi için Giesecke + Devrient (G + D) firmasıyla ortaklık yapılacağı duyurulmuştu. G+D’nin yerel bankalar, işletmeler ve vatandaşlar tarafından test edilecek olan Cedi’nin Gana’nın dijital versiyonunu yayınlamak için tescilli CBDC çözümü Filia‘yı kullanacağı söylendi.

Afroblocks kurucu ortağı Omar Majdou ”CBDC ile ilgili kamuya açık ayrıntılar çok seyrek” ifadelerini kullandı. Majdoub, ülke şu anda kripto para birimleri ile ilgili düzenleyici netlik sunmadığından, Gana’nın kripto paralar konusundaki duruşunu da sorguladı.

Yakında piyasaya sürülecek olan E-cedi’nin başarısı konusunda görüşlerini açıklayan Majdoub, merkez bankasını CBDC planlarını ve kripto para birimleriyle ilgili niyetlerini genel kamuoyuna sunmaya çağırdı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu