HaberlerKripto Para Haberleri

Africrypt Yöneticileri Şirketlerinin Bir Saldırının Kurbanı Olduğu Konusunda Israr Ediyor

Africrypt yöneticileri Raees ve Ameer Cajee, iş birliği yapmaya hazır.

Yayınlanan yeni raporlara göre, yakın zamanda çöken kripto para yatırım şirketi Africrypt’in iki genç yöneticisi Raees ve Ameer Cajee, medyanın kayıp Bitcoin’lerin değerini olduğundan fazla gösterdiğini iddia ediyor.

Africrypt yöneticilerinin bu yeni itirazları, gerçekte çalınan Bitcoin sayısıyla ilgili şüphelerin artmaya devam etmesiyle ortaya çıktı.

Cajees kardeşleri temsil eden avukat John Oosthuizen, konu hakkında BBC’nin bir soruşturmasına yanıt verdi. Müvekkillerine yönelik suçlamaların hiçbir dayanağı olmadığını öne sürdü.

Avukata, müvekkillerinin bilgisayar korsanlığı olayının ardından bir polis raporunda bulunup bulunmadığı sorulduğunda, Oosthuizen “hayır” dedi.

Yine de Oosthuizen, 18 ve 20 yaşlarında olduğu düşünülen müvekkillerinin “çok az yaşam tecrübesine” sahip olduğunu söyledi. Sonuç olarak ölüm tehditleri almaya başladıklarında “ilk tepkileri kendilerini ve ailelerini güvende tutmak oldu” ifadelerini kullandı.

Cajee Kardeşler İşbirliği Yapmaya İstekli

Oosthuizen, Cajees kardeşlerin nerede olduğunu açıklamasa da, müvekkillerinin “yetkililer tarafından yapılacak herhangi bir soruşturmada işbirliği yapacaklarını” söyledi.

Yine de, avukat, Africrypt yöneticilerinin bunu ancak bir soruşturmadan haberdar olduklarında yapacaklarını açıkladı. Aslında, Africrypt’in Ocak 2021‘deki web sitesinin bir arşivi , yatırım şirketinin 100 milyon doları yönetim altında tuttuğunu gösteriyor.

Bu rakam, ilk rakamların şişirildiğini düşündüren 3,6 milyar dolarlık kayıp Bitcoin iddialarından çok daha az. Ancak her ne olursa olsun ortada kayıp Bitcoin’lerin söz konusu olduğu belirtildi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu