HaberlerKripto Para Haberleri

Africrypt Dolandırıcılığının Arkasındaki Kardeşlerin Vanuatu Vatandaşlığı Aldığı İddia Edildi

İki kardeş, şimdiye kadar kaydedilen en büyük kripto para dolandırıcılıklarından birine karıştı.

Güney Afrika’daki Africrypt kripto para dolandırıcılığının arkasındaki iki kardeşin Vanuatu için vatandaşlık pasaportu satın aldığı bildirildi.

İki kardeş, sektörde şimdiye kadar kaydedilen en büyük dolandırıcılıklardan biri olan 3.6 milyar dolarlık kripto para birimini çaldığı iddiasıyla gündeme oturmuştu.

Ameer ve Raees Cajee tarafından kurulan Africrypt’ın 3,6 milyar dolarlık hırsızlığa yol açan bir ponzi şeması üzerine inşa edildiği kanıtlandı.

Mağdurlar için daha da kötüsü, ülkenin mali düzenleyici kurumu, kripto para birimleri düzenlenmediği için dava üzerinde ilerleyemeyeceğini söyledi. Vanuatu, Pasifik’te bir ada olarak biliniyor ve pasaportun, Plan B Passport adlı bir şirketin ürünü olduğu belirtildi.

[affiliate_news2 id=”3963″]

Guardian , Vanuatu’ya pasaport satın alan kişilerin büyük ölçüde kötü bir geçmişe sahip olduğunu bildiriyor. Tüm sürecin, işlem süresi olarak yaklaşık bir ay sürdüğü söylendi.

Bu pasaportlar, hızlı kaçış kartı olarak giderek daha popüler hale geldi. İki kardeş dolandırıcılıkla büyük ün kazandı, ancak mahkemede suçlarıyla yüzleşip yüzleşemeyeceklerinden emin değiller.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu