Adidas, Coinbase ve Sandbox ile İlk Kripto Ortaklarını Buldu

Adidas, Coinbase ve Sandbox ile İlk Kripto Ortaklarını Buldu

Adidas, bu hafta Coinbase ve metaverse oyun alanı The Sandbox ile bir ortaklık kurarak kripto alanına giriş yaptı.

Anlaşmalar şu ana kadar sınırlı miktarda ayrıntıya sahip ve güçlü giyim markasını kripto ve blok zinciri teknolojisindeki ilk büyük atılımına sokuyor.

Bu hareket muhtemelen Dünyaca ünlü markanın şimdiye kadar çoğunlukla yüksek moda markaları aracılığıyla artan bir konu olan ‘metaverse giyim’ konusundaki ilk adımı olacak.

Adidas Bağcıklarını Bağlıyor

Adidas Originals hesabından bir tweet bize ne olacağı konusunda bir fikir verdi, ancak henüz çok az ayrıntı ortaya çıktı.

Bununla birlikte, Coinbase’in NFT’lere yoğun bir şekilde odaklanma konusundaki son manevrası göz önüne alındığında, ekibimiz tartışmasız bu ortaklığın kapsamının NFT’lere odaklanma olasılığının yüksek olduğunu tahmin ediyor. NFT’lerdeki fikri mülkiyet, kripto topluluğu yasal sohbetinde sıcak bir çekişme konusu olmuştur. Gerçek hayatta, bireylerin marka isimleri için bir prim ödemeye istekli olduklarını biliyoruz. Aynı şey metaverse için de geçerliyse şaşırmayın. Basit Adidas koleksiyon ürünleri bile, kullanıma sunma stratejisine bağlı olarak bir prim verebilir.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Snoop Dogg ve deadmau5, Metaverse’e Yatırım Yapmak İçin Outlier Ventures’a Katıldı

Coinbase ve Adidas arasındaki işbirliğinin ödemelere de dayanabileceği ve belki de dünya markasının alışveriş ekosistemine bir tür kripto ödeme entegrasyonu getirebileceğine dair ilk raporlarda spekülasyonlar ortaya çıktı.

Metaverse Patlıyor

Coinbase duyurusu, son günlerde The Sandbox’taki 144 parsellik Adidas Originals alanına köprü oluşturan bir Sandbox tweet’i ile başladı. 144 parsel 400 ETH’nin kuzeyini oldukça hızlı bir şekilde kontrol ediyordu. “bu yaklaşık 1,7 milyon dolar.”

Bu, Decentraland’da sanal bir emlak arsası için 2,4 milyon dolarlık rekor bir satın almanın hemen ardından geliyor.

Dünya markasının hamlesi her zaman sanal markalaşma için geçen haftalarda Roblox ile işbirliği yapan ve ‘NIKELAND’ olarak adlandırılan Nike’ın benzerlerinin gerisinde kalıyor. Nike’ın ayrıca ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden gelen son talepler de dahil olmak üzere patentler konusunda oldukça bir geçmişi var. Bu, markanın NFT’lerde ve metaverse’deki varlığını ilerletebileceğini gösteriyor. Önde gelen spor giyim markası, ilk olarak 2019’un sonlarında “CryptoKicks” için bir patent aldı.

Metaverse sohbeti ve marka etkileşimi, MANA (Decentraland) ve SAND (The Sandbox) gibi tokenlerin geçtiğimiz haftalarda önemli ölçüde artmasına neden oldu.