Altcoin HaberleriHaberler

Adamant Capital Kurucusu Tuur Demeester: ”Ethereum Geleneksel Finans Sistemine Girebilir”

Ani yükselişlerin ışığında Ethereum kripto para biriminin zamana direnip direnemeyeceğine dair spekülasyonlar seneler boyunca devam etti.

Bu süreçte pek çok ağ kendilerini ”Ethereum katilleri’‘ olarak nitelendirdi. Birçok kullanıcıda ETH’nin kendisinin ”Bitcoin katili” olup olmayacağını merak ettiler.

Ağ, Proof of Stake‘a (PoS) geçiş için hazırlanırken ve yükselen fiyat hareketi beklenirken, bu tartışmaların yakın zamanda azalması pek muhtemel değil.

Bu tür spekülasyonlara odaklanan Adamant Capital Kurucusu Tuur Demeester, yakın tarihli bir Podcast’te Ethereum’un geleneksel finans sistemine girebileceğini belirtti.

[affiliate_news2 id=”3814″]

Yöneticiye göre, ulusal kurumların desteğiyle Ethereum, dijital para yolculuklarında ülkelere yardımcı olabilir. Dijital formlarda fiat para birimleri zaten mevcut olduğundan ulusların Ethereum ağını blok zincirine atlamak için kullanabileceğini savundu.

Demeester diyor ki:

“Ethereum’ın bir ulus-devlet veya bazı ulus üstü finans kurumları tarafından ortak olarak seçilmesi ve bu siyasi korumaya sahip olduğu için daha uzun bir raf ömrüne sahip olması için küçük bir şans var. Bu bir siyasi sistemdir.”

Yeni başlayanlar için PoW, en azından teoride, her madenciye yeni bir blok oluşturma ve ödül kazanma konusunda eşit fırsat sağlar.

Ancak PoS ile ödül, kişinin hissesinin değerine bağlıdır. İkinci olarak, stakerlara daha fazla Ether dağıtıldıkça Ether’in değerinin zamanla azalacağı iddia ediliyor:

“Proof of Work’un (İş Kanıtı) temel yeniliğini tanımazlarsa, insanların güvenilirliğini hemen sarsar.. PoW sahte olamaz. Bu yüzden çok değerli.”

Demeester konuşmalarının devamında “Bence akıllı sözleşmeler, Satoshi’nin onları ana zincire koymaya çalıştığı gibi Bitcoin için her zaman yol haritasının bir parçası. Yani Lightning, Bitcoin’in üzerinde bir akıllı sözleşme katmanıdır. Bunu unutmayalım.” ifadelerini kullandı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu