AccuWeather, Blockchain Teknolojisini Hava Durumu Hizmetlerine Getiriyor

AccuWeather, Blockchain Teknolojisini Hava Durumu Hizmetlerine Getiriyor

AccuWeather, Chainlink aracılığıyla blockchain uygulamaları için çok çeşitli hava durumu verilerini ve öngörülerini kullanıma sunduğunu duyurdu. AccuWeather, bunun, büyük bir hava durumu markasının, hava durumu hizmetleri için bir ödeme şekli olarak kripto para birimini kabul etmeyi ilk kez düzenlediğini belirtti.

AccuWeather’ın resmi Chainlink oracle düğümü, yerel bölgelerdeki mevcut hava koşullarına dayalı hava durumu tahminleri, riskten korunma pazarları ve dinamik NFT sanatı ve oyunları gibi yeni ürünler ve pazarlar oluşturmak için blok zinciri uygulamalarına kritik hava durumu verileri sağlıyor.

Chainlink’teki AccuWeather düğümü, önde gelen blok zincirleri arasında veri yayınlar ve kriptografik olarak imzalayarak kullanıcıların, bunların AccuWeather’dan geldiğini kesin olarak bilmelerini sağlar. Chainlink’i blok zincirlere evrensel bir ağ geçidi olarak kullanan AccuWeather, önde gelen hava durumu verilerinin erişimini gelişmekte olan pazarlara ve ayrıca yeni nesil hava durumu ile ilgili uygulamalara destek sağlıyor.

AccuWeather küresel ürün sorumlusu Kurt Fulepp:

“Resmi Chainlink düğümümüzü başlatmak, blockchain tabanlı pazarları destekleyen yeni bir AccuWeather çağını başlatıyor. Giderek daha sofistike ve küresel olarak erişilebilir uygulamalar açıyor, hava durumuyla ilgili sigortaları ve daha fazlasını kapsıyor. AccuWeather verilerini kullanan hibrit akıllı sözleşmelerin çiftçilerden işletmelere ve dünya çapındaki kuruluşlara kadar herkes için nasıl değer yaratacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Chainlink Labs veri sağlayıcıları direktörü Will Janensch “akıllı sözleşmelerle birleştiğinde, AccuWeather’ın geniş veri kümesi koleksiyonu, çok sayıda küresel endüstride parametrik sigorta modellerini güçlendirmek ve hava durumuna bağlı tedarik zincirlerini güvenli bir şekilde optimize etmek için kullanılabilir. Chainlink, AccuWeather’ın blok zinciri tabanlı pazarlara girmesi ve akıllı sözleşme inovasyonunu hızlandırmak için zincir üzerinde birinci sınıf hava durumu verilerini sağlaması için ihtiyaç duyduğu, zamana göre test edilmiş oracle altyapısını sağlıyor.” dedi.

Chainlink, merkezi olmayan bir blockchain oracle ağıdır. Chainlink oracle ağları, herhangi bir harici API’ye güvenilir bir şekilde bağlanan ve zengin özelliklere sahip uygulamaları etkinleştirmek için güvenli zincir dışı hesaplamalardan yararlanan akıllı sözleşmeler sağlar.

Şirketler, Chainlink’in şu anda DeFi, sigorta, oyun ve diğer büyük endüstrilerde on milyarlarca doları güvence altına aldığını ve küresel işletmelere ve önde gelen veri sağlayıcılarına tüm blok zincirlerine evrensel bir ağ geçidi sunduğunu söyledi.