Acala, 32 milyonun üzerinde DOT stake edilen ilk Polkadot parachain müzayedesini kazandı

Acala, 32 milyonun üzerinde DOT stake edilen ilk Polkadot parachain müzayedesini kazandı

Acala, 32 milyonun üzerinde DOT stake edilen ilk Polkadot parachain müzayedesini kazandığını duyurdu

Perşembe sabahı, Polkadot (DOT) ağında faaliyet gösteren merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü olan Acala, tarihteki ilk Polkadot parachain müzayedesini kazandığını duyurdu.

Acala, kitle kredisi olarak yapılandırılmış bir ilk madeni para teklifi (ICO) aracılığıyla 24.934 katılımcıdan yaklaşık 1,28 milyar dolar değerinde toplam 32,5 milyon DOT topladı. Gelirler ‘kripto borcu’ olarak sınıflandırıldığından, Acala’nın sonunda yatırımcılardan talep ettiği DOT’u geri ödemesi gerekecek. Kullanıcıların DOT’ları, Polkadot’un satılık paralel zincirleri için kiralama sözleşmesi süresince kilitlenir.

Polkadot, varlıkların kendi parachainleri arasında transferini sağlayan zincirler arası bir akıllı sözleşme ağıdır. Bu ayın başlarında, geliştiricileri açık artırma için ilk parachain’i dağıttı. Bununla birlikte, teknoloji hala yoğun bir gelişme sürecinden geçiyor. Bununla birlikte, yayınlandığı tarihte, Polkadot projeleri 87,6 milyon DOT’u (3,44 milyar $) aştı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Polkadot’un Sosyal Hakimiyeti 2 Ayın Zirvesindeyken Birçok Altcoin Zayıflıyor

İkinci Polkadot parachain müzayedesi devam ediyor ve önümüzdeki iki yıl için kiralama yapılacak. Şu anda, öngörülen kazanan, birlikte çalışabilir uygulamalar oluşturmak için tasarlanmış Ethereum (ETH) uyumlu bir akıllı sözleşme platformu olan Moonbeam’dir. Aktif geliştirme aşamasındadır ve ana ağını yıl sonuna kadar başlatması beklenmektedir.

Şimdiye kadar, Moonbeam açık artırmasında 46.000’den fazla katılımcıdan 34.28 milyon DOT veya kabaca 1.35 milyar dolar topladı. Yatırımcılar, taahhüt ettikleri her DOT için bir Moonbeam (GLMR) tokeni alacaklar, ödüllerin %30’u hemen talep edilebilecek ve kalan %70’i 96 haftalık kiralama boyunca geçerli olacak. Ödül havuzu, 1 milyar token arzının 100 milyonundan veya %10’undan oluşur. GLMR’nin token enflasyonu yıllık %5 seviyesinde.