HaberlerKripto Para Haberleri

Araştırmaya Göre ABD’li Kripto Para Sahiplerinin %40’ı Şifrelerini Unutuyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde 1000'den fazla kripto para yatırımcısı ile yapılan bir anket, dijital varlık sahiplerinin % 39,7'sinin şifrelerini unuttuğunu ortaya çıkardı.

Cryptovantage.com tarafından yürütülen araştırmaya göre 2009’da Bitcoin’in ortaya çıkmasından bu yana, birçok kişi dijital varlıklarını kaybetti ve şifrelerini bulamayanlar ortalama 2,134 dolar kayıp yaşadı.

“Coin Storage Securityanketine göre , kripto para sahiplerinin %39,7‘si bir noktada şifrelerini unutmuştu. Bununla birlikte, kripto varlıklarına erişimini kaybeden kişilerin %95,6‘sı kimlik bilgilerini kurtarabildi. Ortalama olarak, şifrelerini alamayanlar yaklaşık 2.000 dolar kaybetti.

Nitekim araştırma şunu ortaya koyuyor:

“Bu hizmetleri kullanan kullanıcıların %95,6’sı oturum açmayı unuttuktan sonra paralarını geri alabildi. Bu başarı oranı, mevcut ve potansiyel yatırımcılar arasındaki bazı korkuları ve güven sorunlarını ciddi şekilde hafifletme potansiyeli taşıyor.”

Anket sonuçlarına göre, her on kripto para sahibinden biri şifrelerinin artık güvenli olmadığına inanıyor. Aynı zamanda, ankete katılanların beşte biri şifrelerini takip etmek için bir kağıt parçası kullandıklarını, dörtte biri ise bir şifre yöneticisi kullandığını söyledi. Özellikle, bin katılımcının %61‘i güvenli bir şifre oluşturduklarını düşünüyor.

Bin katılımcı arasında en popüler cüzdan (%34,7) Coinbase platformunda olurken, bunu Robinhood hesapları üzerinden erişilen cüzdanlar (%26,4) izledi. Cryptovantage.com tarafından ankete katılanların % 24,4’ünü Binance kullanıcıları oluşturuyor.

Buna ek olarak, araştırma kripto içeren dolandırıcılıkları inceledi ve ABD’deki kripto para birimi sahiplerinin %32,6‘sının ortalama 538 dolar kayıpla dolandırıldığını ortaya koydu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu