ABD’de Kripto CEO’ları 8 Aralık’ta İfade Verecek

ABD’de Kripto CEO’ları 8 Aralık’ta İfade Verecek

ABD’de Kripto CEO’larının Bilgilerine Başvurulacak

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi başkanı Maxine Waters, ABD’deki büyük kripto şirketlerindeki birkaç CEO’nun dijital varlıkları ve finansın geleceğini tartışmak üzere bir duruşmada konuşacağını duyurdu.

Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre Waters, Circle CEO’su Jeremy Allaire, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Bitfury CEO’su Brian Brooks, Paxos CEO’su Chad Cascarilla, Stellar Development Foundation CEO’su Denelle Dixon ve Coinbase Inc. CEO’su ve CEO’su Alesia Haas‘ın duruşmaya katılacağını söyledi. Coinbase Global’in finans yetkilisi, 8 Aralık’ta yapılacak bir Meclis komitesi oturumunda tanık olacak. “Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği: Amerika Birleşik Devletleri’nde Finansal İnovasyonun Zorluklarını ve Faydalarını Anlamak” adlı duruşma Kripto varlıklarını benimsemenin zorluklarını keşfetmek için Kongre’nin son oturumu niteliğinde olacak.

ABD Capitol binasının yan tarafında, Senato Bankacılık Komitesi başkanı Sherrod Brown, birkaç kripto firmasını, istikrarlı paralar üzerinde tüketici ve yatırımcı koruması ile ilgili bilgileri yayınlamaya davet etti. Coinbase, Gemini, Paxos, TrustToken, Binance.US, Circle, Center ve Tether’e Cuma gününe kadar bilgi talep eden bildirimler, komitenin gelecekte stablecoin’ler hakkında bir duruşma planlayabileceğini gösteriyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: ABD’de Enflasyon Yükselişini Sürdürürken Bitcoin Bir Çıkış mı?

Hem Meclis hem de Senato’dan gelen komiteler daha önce kripto para birimleri, stabilcoinler, merkez bankası dijital para birimleri ve blok zinciri ile ilgili sorunları tartışmış olsa da, milletvekilleri alana olan ana ilgi arttıkça teknolojiye daha fazla önem veriyor gibi görünüyor. Kasım ayında, Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki stablecoin ihraççılarının bankalarınkine benzer “uygun federal gözetime” tabi olması gerektiğini ve riskleri ele almak için mevzuatın “acil olarak gerekli” olduğunu öne süren bir rapor kaleme aldı.