ABD’de Bitcoin Madeniciliği Sayesinde 2,4 Milyar Dolarlık Tesis!

ABD’de Bitcoin Madeniciliği Sayesinde 2,4 Milyar Dolarlık Tesis!

ABD Teksas/Abilene tarihinin en önemli projelerinden biri, Houston merkezli enerji teknolojisi ve altyapı firması Lancium ile birlikte yürütülecek Bitcoin Madenciliği projesi.

Gerçekten de, karbon nötr bilgi işlem hizmet sağlayıcısı Lancium, resmi bir basın açıklamasına göre, 21 Aralık’ta Abilene ve Taylor County‘de büyük ölçekli, yenilenebilir enerjiyle çalışan bir veri merkezi tesisi inşa etmek için 20 yılda 2,4 milyar dolar harcamayı planladığını duyurdu.

Abilene, Orta Teksas’ta, Houston’ın yaklaşık altı saat kuzeybatısında ve Dallas/Fort Worth metropol bölgesinin iki buçuk saat kuzeyinde bulunan bir şehirdir.

Veri merkezi Bitcoin madenciliğine ev sahipliği yapacak

Lancium 57 adet tam zamanlı iş yaratmak, Abilene ve Taylor County’de 800 dönümlük alanda bir “Temiz Bilgi İşlem Kampüsü” kurmak istiyor. Özellikle, bu yeni girişim, bölgenin önemli bir yenilenebilir enerji kaynağı, Bitcoin madenciliği ve diğer enerji yoğun faaliyetler için ev sahibi olarak kurulmasına yardımcı olacak.

İnşaatın 2022’nin başlarında başlamasıyla birlikte, tesisin tamamlanmasının ardından başlangıçta 100.000 metrekarelik endüstriyel elektrik hizmetleri ekipmanı ve veri sunucuları bulunacak. Başlangıçta proje 200 megawatt kapasite ile çalışacak ve 1 gigawatt’tan fazla ölçeklenebilecek.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Perakendeciler kripto ödemelerinin benimsenmesini sağlayacak

Lancium’un kurucu ortağı ve CEO’su Michael McNamara şunları söyledi:

“Topluluğun bir parçası olmaktan ve Abilene’deki amiral gemisi Temiz Kampüslerimizden birini inşa etmekten gurur duyuyoruz.”

Abilene Geliştirme Şirketi‘nin başkanı ve CEO’su Misty Mayo şunları söyledi:

“Önümüzdeki 20 yıl içinde, bu projenin Taylor County ve Abilene Şehri’ne toplam tahmini ekonomik etkide 993.4 milyon dolar getireceği tahmin ediliyor.”

Haber, 15 Aralık’ta GEM Mining adında yeni bir Bitcoin madencilik şirketi kuran eski Güney Carolina vali adayı John Warren’ı takip ediyor. Firmanın Güney Carolina eyaletindeki en büyük madencilik organizasyonu olması bekleniyor.