Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Sahibi Olan Yatırımcıların Sayısı 2018’den Bu Yana Üç Katına Çıktı

Yakın zamanda yapılan bir ankete göre, şu anda 2018'e göre üç kat daha fazla ABD yatırımcısı BTC tutuyor.

Yakın zamanda yapılan bir anket, Bitcoin’in son üç yılda farkındalık, ilgi ve sahiplik açısından genç ABD’li yatırımcıların ilgisini fazlasıyla çektiğini ortaya ortaya çıkardı.

Küresel analitik ve danışmanlık firması olarak faaliyet gösteren Gallup, ABD’de BTC sahibi olan yatırımcı sayısının 2018’de %2‘den Haziran 2021’de %6‘ya çıktığını ortaya koydu.

Araştırma, yatırımcıları hisse senetleri, tahviller veya yatırım fonlarında 10.000 Dolar veya daha fazla yatırımı olan yetişkinler olarak tanımladı.

Ayrıca, 50 yaş altı ankete katılan yatırımcılar arasında elinde Bitcoin bulunanların son üç yılda üç kattan fazla artarak 2018’de %3‘ten %13‘e çıktığı bildirildi.

[affiliate_news2 id=”4239″]

Araştırmacılar, Bitcoin’in nispeten mütevazı mülkiyetinin daha ana akım yatırımlarla karşılaştırılabileceğini belirtti.

Yapılan araştırma, ankete katılan yatırımcıların %84‘ünün hisse senedi endeks fonlarına veya yatırım fonlarına yatırım yaptığını, %67‘sinin bireysel hisse senetlerine ve %50‘sinin tahvillere sahip olduğunu ortaya koydu. Şirket yetkilileri yaptıkları açıklamada şunları söyledi:

“%6 ile Bitcoin, yatırımcıların %11’inin sahip olduklarını söylediği altına daha çok benziyor.”

Anketin sonuçları, 22-29 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında Amerika’da 18 yaş ve üzeri 1.037 yatırımcı arasında gerçekleştirilen Gallup Yatırımcı İyimserliği Endeksi anketinden geliyor.

Çalışmanın sonuçlarının, maksimum ±%5‘lik bir örnekleme hatası ile ABD yetişkin nüfusunu demografik olarak temsil edecek şekilde hazırlandığı belirtildi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu